Tema: Sirova hrana
Pogledaj jedan post
Old 05.10.2017., 09:39   #6048
@ibrahim

Pozdrav ...Povrce jest prividno "zasitnije" jer mu je potrebno duze da se provari od voca ....ali evo ti mi reci povrce sirovo a da ima vise od 40 kalorija...ja ga ne znam ...tako da rekao sam da povrce svakako treba redovito konzumirati zbog minerala i da osoba koliko god kalorija u vocu unjela ako ne unosi zelenis biti ce gladna jer nije unjela sve hranjive sastojke koje fale voću...Ali bazirati svoju hranu na povrcu kod sirove prehrane je neizvodljivo...upravo zbog kolicine kalorija....vidim.da ti konzumiras dosta sjemenki (te ulja koja meni osobno nikako ne liče na prirodnu hranu i nikad ih ne jedem ni u kakvom obliku) i da ti tesko ne padaju...i da su one poprilican izvor tvojih kalorija tako da je tebi izvodljivo sa manje voca.....ali ako dovoljno ne jede kalorija osoba ce biti u stalnom gubitku na tjelesnoj masi....sto nije dobro ako nema visak...a tih kalorija prosto nema u sirovom povrcu..
Hvala za ovaj umak ...samo vegete,kocke za juhu i druge fabricke preradjevine i umjetne poboljsivace ukusa ne konzumiram....to meni osobno isto nikako ne spada u sirovu prehranu....a isto tako i ove lukove jer ne volim da se posle osjecam na mirise tih lukova koje ne mogu nikako posle da sperem...a i luk mi tesko pada na zeludac...a ne kazem da nije mnogo zdrav
Dakle meni osobno (nazalost) mnogo tesko padaju i lukovi,kupusnjace i mnogo sjemenki i kostunicavog a nekome bi ovo padalo mozda dosta lakse...tako da valjda je i to individualno...i potrebno je osluskivati svoj organizam...
snith is offline  
Odgovori s citatom