Pogledaj jedan post
Old 06.10.2017., 21:04   #6976
Quote:
kom1 kaže: Pogledaj post
Kako bi bilo da se mi dogovorimo o popisu literatuna koju se poziva Nepoznati. Kad bude napisao taj popis onda ćemo vidjeti tko i što piše.
Pravi se našao, a svoje plahte lijepi samo od jednog (par?) zastarjelih autora. No slobodan si iznijeti dokaze da je Isus postojao. Od njih ili od bilo koga.

Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Kolega, to je vrlo jednostavno za dokučiti . Sve što ide na mlin novom auditorijumu, od tamo se crpe resursi. Nisu to nikakvi validni artefakti istine; to su elementi nagađanja, i na tome se svode sve njihove stvari.
Slobodan si iznijeti dokaze da je Isus postojao.

Dokaz nije: "Ja vjerujem, ja vjerujem, ja vjerujem, vi ste zli i ne želite istinu! Vi mrzite Isusa/Boga!"

Quote:
Njih istinitost i ne zanima; jedini cilj im je obezvrijediti nešto a ne uzdignuti se iznad prosjeka normalnog znanstvenog bića.
Nećemo se bavit klevatanjem jer smo ljuti.

Ako nešto nije istinito, nego laž/samoobmana, onda je ukazivanje na to vrijedno, i to nije "obezvrjeđivanje vrijednoga".

Quote:
Ti pisci, tj novi istražitelji „starog vremena“ bez sumnje su zalutali, oni samo misle da su na dobrom tragu.
Uputi nas onda ti na te "tragove" koje povjesničari drže valjanim razlogom da bi konačno i Isusa Krista smjestili među povijesne likove u povijesne knjige.

Zasad smo vidjeli da je sve to razmetanje klimavim argumentima kao i krivotvorinama. Nedovoljno.