Pogledaj jedan post
Old 17.11.2017., 15:46   #56
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Službene procjene relevantnih stranih ustanova koje se time bave je da će današnja omladina u prosjeku promijeniti 10 radnih mjesta tokom radnog vijeka. Ne postoji više nigdje pojam dugoročno sigurnog radnog mjesta niti posla.

P.S. meni još uvijek ni uz najbolju volju nije jasno zašto Slavnoci odlaze a mi uvozimo skupo voće i povrće iz Španjolske. Ako se njima isplati transportirati iz Španjolske kako se našima ne isplati proizvoditi ovdje. A EU poticaji se mogu dobiti i ovdje i u Španjolskoj (znam više takvih ljudi osobno koji su poticajima pokupovali moderne mašine koje im uglavnom ne trebaju) iako se priča da su ih mnogi zloupotrebljavali.
ne znam po kojoj cijeni nasi dobivaju voce i povrce iz spanjolske,ali austrija ga dobiva po duplo jeftinijoj cijeni nego sto ga nude hrvati...tako da sumnjam bas da je hrvatsko voce i povrce jeftinije od spanjolskog (iako vjerojatno se to odnosi na povrce,jer spanjolska neizvozi bas voce u nase okolne drzave)
bolje receno..nista od hrv voca i povrca nemoze u becu proci cijenom(doslovno NIŠTA!)...e sad zasto je to tako,to je druga stvar...
sjećam se jednom prije 2-3 godine su samo jednom mandarine uspjele cijenom proći (ali to je sigurno bilo ispod cijene)...recimo cuo sam da je prosle godine jedan sleper iz okolice dubrovnika ili tamo odnekle dosao u bec na markt pun mandarina...i svim firmama nudio i nitko po toj cijeni nije htio uzet...da je na kraju doslovno molio ljude da kupe i prodao upola cijene samo da ih nemora vraćat nazad u hrv...i vratio se nazad s debelim gubitkom,a ne da je nesto zaradio
spanjolska roba je najprodavanija i s najnizom cijenom...ali vjerojatno i najnezdravija (uz kako sam cuo portugalsku)...spanjolski i poljski paradajiz gotovo da nema okusa,krastavci isto kao voda...(inace vamo u becu ne postoje oni klasicni hrv krastavci...(mozda se i moze negdje naci,ali ja nisam nikad vidio) to su sve palice od 50-60cm)..e da i jako puno nizozemske robe se vamo prodaje...
Mortiis is online now