Pogledaj jedan post
Old 04.12.2017., 22:32   #124
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Nisam ja ni rekla da mora itko išta...
Jesi:

Quote:
Što ako bude obrnuto, nevjesta doživi nesreću i ostane invalid i svekrva mora brinuti o njoj?
Quote:
Samo sam postavila situaciju obrnuto...
A zasto? Bila si pod dojmom da bi obrnuto vrijedilo da svekrva treba dati otkaz u slucaju da snaha ostane hendikepirana?

Quote:
I rekla da nikad ne znaš što ti život nosi, ali kako siješ tako ćeš i žeti.
Tako je. A ja ne zelim "pozeti" neciju egzistenciju time da zahtijevam da daju otkaz na poslu da bi mene mogli danonocno bedinati. Za to postoji ustedevina koju vec skupljam (i koju je imala i moja mater, s tim da joj nije ni trebala, sto se mene tice, jer bih joj ja bezuvjetno platila smjestaj i svu potrebnu skrb. Isto vrijedi i za muzeve roditelje).

Quote:
Lako je biti pametan, sebičan, samostalan i egoističan kad si zdrav i cijeli svijet ti je pod nogama. Al svake sekunde to možeš i izgubiti.
Znaci, ne htjeti dati otkaz na poslu da bi nekoga mogao bedinati danonocno (a to je ono cega se autorica boji) je sebicnost i egoizam.

Koliko ja znam, ljudi moraju skupljati radni staz da bi im bilo mirovinsko uplaceno pa da imaju od cega zivjeti jedan dan kad ostare. Sto da radi netko tko je dao otkaz sa 40 da se brine o npr. nepokretnoj svekrvi narednih 20 godina kada ona sama ostari? Od cega da zivi? Da naplati iducem najmladem zenskom clanu obitelji?

Ili bi mozda u tom scenariju "sijala" danonocnu brigu da moze "pozeti" svekrvino nasljedstvo jedan dan?

Mislim, sve je to okej ako su ljudi voljni; zato i postoje ugovori o dozivotnom izdrzavanju. Ali onda to treba raspraviti na vrijeme a ne da se stvari "ocekuju" i da onaj od kojeg se "ocekuje" unaprijed strepi jer tim ocekivanjima nije dorastao. Sto bi bila, usput, i osnovna poanta moga posta. Da je poveci problem upravo to sto autorica sluti raznorazna ocekivanja od kojih joj je muka vec sad.

Quote:
milencica kaže: Pogledaj post
Stekla sam dojam da niste na rubu prezivljavanja i da ste mogli birati gdje i kako cete zivjeti.
U pravu si. Autorica je eksplicitno rekla da su mogli drugdje ali da ju je muz uvjerio da uloze u njegovu roditeljsku kucu. Stvarno losa situacija. Usla je sa zadrskom od pocetka.
Atticus Finch is online now  
Odgovori s citatom