Pogledaj jedan post
Old 19.07.2021., 10:49   #9051
Audio Note M2 Phono preamp u drugom sustavu

Kao što sam i najavio, jučer došao red da se kod kolege isproba jedna moja komponenta.

Razlog je taj što on misli zamijeniti svoj ipak privremeni preamp Audio Analogue Bellini.
Za tu lovu koju košta u SH, taj Bellini je odlično pretpojačalo, no gledajući ostale komponente u sustavu, ipak se može i bolje....uvijek (skoro) može bolje....

Zbog toga smo se dogovorili da ja dofuram k njemu svoj cijevni preamp
Audio Note M2 Phono (Custom tweak).




Dosta rano smo počeli, pa smo u početku naravno, malo slušali Bellinija.
Dobro to zvuči kao cjelina, detaljan, nenaporan i vrlo slušljiv zvuk.
Nakon cca pola sata stavili smo cijevni preamp u sustav.





Nakon kraćeg zagrijavanja, malo smo pažljivije poslušali razlike u zvuku kojih je dakako bilo.
Onak na prvu, sve je bilo malo bolje.

Bas: malo jači attack i malo više volumena u zvuku. Kontrola i definicija manje više slična ili malo možda bolja.
Srednji: više otvorenosti u zvuku, više "zraka" među instrumentima, više detalja i bolja transparentnost. Življe i s boljom dinamikom.
Visokotonski spektar:Malo bolji visokotonski odziv klavira, ostalo slično..
Pozornica: Tu je bila dosta uočljiva promjena glede veće dubine pa i malo širine pozornice.Cijela zvučna slika dojmljivija.
Detalji: Uprezentaciji se naziralo više detalja što je dalo veći dojam otvorenosti zvuka.
Mikro i makro dinamika:
Dinamički uzleti su bili jasno izraženi i to je također bilo malo bolje.





Da ne davim dalje s tim "audio pojmovima", ukupni zvuk sustava je bio čujno kvalitetniji.
Kasnije smo i na Audio Note peamp stavili i moj DIY strujaš (2,5 mm2 puni presjek, bakar) i taj se pokazao malo transparentnijim, uglađenijim.....
....ma koliko ja previše ne fermam strujaše.....
I na Bellini preampu je dobro sjeo, dok kod Ayon DAC-a nismo čuli neku razliku.





Soba u kojoj je sustav je namijenjena samo za Hifu i djelomično je (uz razna probavanja) i akustički tretirana.
I tako smo slušali i uživali u glazbi.

Posebno moram pohvaliti domačicu na odličnoj pogači s domaćim tikvama (i makom). Besramno sam mraknul tri komada.....

U tijeku slušanja mi kolega reče; - pa i nije tak velika razlika u zvuku...

I ko da smo znali, prije vraćanja Bellinija u sustav pustili smo malo "zahtjevnije" naslove od Dire Straits i Pink Floyd (Time, Money...) i sl.
To je zvučalo super; dinamično, otvoreno, kontrolirano, detaljno....

I veli kolega,; - daj, vratimo natrag Bellinija dok si još tu.....

I vratli ga i pustili iste one "malo zahtjevnije" naslove.

Eeee. sad se čula stvarna razlika u dojmu zvuka oba pretpojačala !!

Bilo je sve dosta zatvorenije, s manje detalja i otvorenosti i živosti.
Uglavnom, razlika koja se i očekivala s obzirom na različit kvalitativni i cjenovni rang preampova.

Pokazalo se (kao i mnogo puta) da ona kratkotrajna preštekavanja A i B komponente ne mogu dati stvarni uvid u slušne razlike komponenti.
Treba bar malo duže poslušati jednu, pa onda vratiti staru komponentu i tak par puta.
Zaključci su onda ipak mjerodavniji.

Sustav:

Zvučnici: Focal Electra1028
Preamp: Audio Analogue Bellini
Izlaz: Pass Labs X250.5
Izvor: Laptop Lenovo, JRiver
SPDIF konverter: M2Tech Hiface Evo. Lin. napajanje by Gašo
Coax kabel: DIY srebrni by Amigo
DAC: Ayon CD07
Zvučnički kabeli: Sumić Audio Black Hole 5
Interkonekti: Sumić Ultra 3, 2 komada
Strunji kabeli: Wireworld Stratus 7, 2 kom, plus DIY 1 kom.
Rack: Custom
Soba: djelomično aku tretirana

Na kraju zahvaljujem kolegi na odličnom gostoprimstvu.
Ništa bez dobrog druženja.
Do slušanja....
olif is offline