Tema: Hare Krišna
Pogledaj jedan post
Old 27.08.2007., 23:06   #56
Evo da se i ja malo uključim s vama.
Imaš različite vrste ljudi koji se zanimaju sa različite vrste stvari.
Ljudi se počinju raspitivati o bogu zbog znatiželje, želje za znanjem, zato što su nesretni... Ja osobno smatram da čovjek nije "čovjek" ako se ne pita zašto smo ovdje, što se događa poslije smrti, zašto se velike katasrofe stalno dešavaju u svijetu. Ja sam bila jedna od onih "nesretnih" kad sam se počela zapitkivati mnoga pitanja i tražila odgovore.
Krenula sam israživati kršćanstvo, raspravljala sam sa jehovinim svjedocima, muslimanima. Moram priznati svugdje je bilo previše rupa i nitko nije odgovarao
na pitanja. Tada sam došla u susret sa knjigama od Šrila Praphupada, ŽIVOT NASTAJE IZ ŽIVOTA, NAUKA O SAMOSPOZNAJI, SAVRŠENA PITANJA SAVŠENI ODGOVORI...i ostala zapanjena..NItko mi dosada stvari nije tako objasnio, sve što sam mogla zamisliti da me zanima dobivala sam svaki odgovor.
Tada sam krenula u potragu da nađem ljude koji propovjedaju vaišnavsku filozofiju i pronašla bhakte( ljudi u Hare Krišna pokretu)
Isprva izgledom muških članova sam bila iznenađena jer nisam mislila da će tako ljudi izgledati kod nas na zapadu, ali kada sam upoznala pojedince i pričala sa njima, izgled više nije bio bitan. Oduševljavalo me je mnogo toga i bila sam totalno ekstatična. Žene su mi mi izgledale jako lijepo i bile su tako ponizne i vesele. Uglavnom ubrzo sam vidjela da nisu na nikakvim drogama kako ljudi misle kada ih vide nasmijane i vesele, već tu ima nešto više. To je ta sreća kada shvatiš da si tamo gdje želiš da budeš.
Danas 15 godina kasnije ja nisam promjenila svoje mišljenje i dalje sam sretna što sam imala prilike upoznati ih i promjeniti svoj život na bolje. Svakom bi preporučila da posjeti Hare Krišna templove bilo u Hrvatskoj ili u svijetu.
Nemojte nikada zbog pojedinaca okarakterizirati sve, jer to nije u redu.
U svakom društvu ima onaj "jedan", ali ako je društvo OK odlazak nije vrijedan.
Na kraju u životu ono što je najlakše to je odustati, otići.. treba biti dovoljno hrabar pa ostati. To se odnosi na bilo što u životu.
Hare Krišna!!
nila is offline  
Odgovori s citatom