Pogledaj jedan post
Old 21.11.2008., 13:56   #16
Quote:
Burmanska mačka kaže: Pogledaj post
Znači baba od 90 nek crkne. Ako tvoja mama doživi 90, ti je lijepo naprti na leđa (kao što je bio običaj u nekim azijskim zemljama), odnesi je u planinu i nek je požderu vukovi. Tvoja djeca ili unuci će onda jednako napraviti s tobom. Reci koja je dobna granica do koje čovjek treba imati zdravstveno i do koje treba živjeti?
Promašila si poantu i to debelo. Ovo uopće nema veze sa starim ljudima već sa načinom na koji država raspoređuje novac. Ljudi plaćaju porez u vjeri da će taj novac biti iskorišten za NJIHOVU DIREKTNU dobrobit a ne za socijalne beneficije nekoga tko si sam ne može isto priuštiti (i usput nema nikakve veze s ovim prvim osim što imaju putovnicu iste države).

Iz toga proizlazi utaja poreza, transferi novca u strane banke i ostali pokušaji smanjenja poreznih obaveza - jer ljudi shvaćaju da njihov novac ide u krive ruke i da im je bolje štedjeti i platiti kada im zatreba nego se oslanjati na državu.

Quote:
Zaboravljaš da je ta ista baba plaćala doprinose dok si se ti školovao pa si ti mogao na račun njene grbe imati besplatno zdravstvo.
Što ako sam ja išao kod privatnika kada mi je trebalo, i to masno platio? Što joj onda dugujem?

Socijalna država je sprdačina jer u teoriji svi plaćaju i koriste a u praksi jedni plaćaju a drugi koriste.
voajer is offline  
Odgovori s citatom