Pogledaj jedan post
Old 05.05.2012., 23:42   #89
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ja sam mislila na to da se roditelji medjusobno oslovljavaju s mama i tata, a ne imenima.
znaci, ne govoriti "daj mami loptu" nego daj meni loptu.
ali da npr muza zvati "tata, dodaj mi salicu" - "evo, mama, izvoli salicu"
onog trenutka kada mi se muz obrati sa "mama, dodaj mi" - trazit cu razvod.
a ako se ja njemu obratim sa "tata, molim te" - upucat cu se
i zaista to mislim.

normalno mi je reci: tata ce doci, ili tata ce ti donjeti ili tata vozi auto, ili tata radi kavu....i obrnuto (ak on govori), al da se ja njemu obracam sa tata,
ima jednog tatu, kojeg zovem iskljucivo tata, ne deda.

dakle, mi se medjusobno zovemo imenom.
ono sto ju jos vjerojatno zbunjuje, je da ja svojoj mami - govorim mama, tati tata...i da me moji mama i tata zovu mojim imenom, a ne "mama"
(zapravo, okolina nas zove imenima, ne sa mama i tata -tj tek poneka med.sestra se ima potrebu obrati sa "gospođo mama")

pa nas dijete svejedno zove mama i tata kad nes treba (nekad doda i mama Nosorog ili tata xxx)
i pocela nas je tako zvati sa cca 16-18mj (prije toga nije nis govorila)

pocela je pricati, smisleno, u recenicama, sa 22mj
sada, sa 30 zna prepricati cijelu zlatokosu, snjeguljicu, vecinu onih iz "pikoa" i jos puno raznih dnevnih dogadjaja, ili stvari kojih se sjeti od prije par tjedana/mjeseci.

brinula jesam, al mi nije padalo napamet vuci ju strucnjacima i praviit dijete-problem (btw, ima tema o govoru, i nasim raznim brigama, pa preporucam malo procitati)

inace, ja sam roditelj koji dijete ne uci govoriti sa:"ajde reci" -nikad joj nisam rekla "ajde reci:hvala, molim, dovidjenja....", pa to ipak govori.
sasvim me fino oponasa
(mozda joj je i zato trebalo malo duze i malo vise da uopce pocne govoriti, al eto...)

i da se ne ponavljam, mogu potpisat Lali, neda mi se quotat.
Monstera is offline  
Odgovori s citatom