Pogledaj jedan post
Old 11.12.2010., 19:28   #17
Lightbulb

Pozdrav svima!
Planiram gradnju objekta pa nakon ovog novog pravilnika imam neka pitanja koja su mi dosta nejasna, a svaki odgovor mi stvara visak kvadrata jer mogu gradit 400m2 pa da malo zakompliciran arhitektu, nazalost!

1) Citajuci zakone vidim da vise ne postoji obiteljska kuca pa me zanima koja je razlika; jel u komunalnom doprinosu ili mozda vecoj cijeni prikljucaka ako idem na objekat s npr. 3 ili 4 stana jer je obiteljska kuca u Zagrebu bila sa 2 stana? ZANIMA ME RAZLIKA

2) Postojeca kuca je gradena prije 1968. godine, ali imam problem,tj. u katastru mi nije ucrtano stubiste i balkon pa me zanima kako to rijesiti, da li je pametno ici na legalizaciju toga ili presutiti posto idem u izgradnju novog objekta, a legalizacija ce sigurno potrajat ili negdje postoji nacrt jer imam samo pisanu gradevinsku bez nacrta?

3) U uvjetima gradnje mi pise da objekat moze biti udaljen pravilno 3m od međe, iznimno manje, ali ne manje od 1m pa me zanima da li mogu na terenu pomicati objekat na 1.5m od mede ako cu imati objekat 9,5m sirine, na terenu od 15m tako da mi ostane mjesta za rampu i ulaz u podzemne garaze ( 75% ukopano u zemlju) ILI OVISI SVE TO O REFERENTU I KAKO ON CITA ZAKON

4) Sto uopce znaci etaza garaze koja se 75% svog obujma nalazi ispod povrsine konacno zaravnatog terena uz procelje zgrade? Pa ako mislim napraviti 4 garaze kako ce mi biti 75% u zemlji ili se to gleda samo s ulicne strane da etaza bude 75% u zemlji? To mi nije nikako jasno?

5) GALERIJA mi je najzanimljiviji dio u ustedi kvadrata! Ne mogu nigdje pronaci u zakonu sto zapravo znaci galerija? Da li ja mogu napraviti
dvoetazni stan koji ce imati rupu nad cijelim dnevnim boravkom npr. 50m2, ,a na katu sobe? ILI I TO OVISI O REFERENTU

zahvaljujem unaprijed na odgovorima
tujaš is offline  
Odgovori s citatom