Pogledaj jedan post
Old 20.04.2011., 10:17   #1905
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Dajte vi meni prijatelji pomognite u mom zadatku. Ponovit cu ....

Prekjucer sam na jednoj manjoj podkonstrukciji gdje sam pokrivao jednu odvodnu cijev, prvi puta probao sarafiti gips ploce. Tu sam koristio nekakvu najobicniju knauf plocu, na licu je bijela, mislim da je i malo tanja od onih rozih koje imam. Desio mi se problem da mi je na par mjesta prema rubovima , kod zatezanja sarafa, pocela se lomiti........a saraf cak jos nije bio niti utisnut kako treba. Jel to zbog kvalitete te ploce, nesto drugo ili je pak normalno da se desava ?

Zaboravili ste mi komentirati onu izolaciju koju bi trebalo ili ne staviti ispod ploca, alu folija sa mineralnom vunom. Jel to treba ili ne stavljati i ako treba, koja debljina ? I da li time stitim samo podkonstrukciju ili sve prekriti, znaci i ploce ?
Danas sam bio traziti po baucentrima tu foliju kaširanu na mineralnu vunu. Pronasao samo ISOVER mineralnu staklenu vunu 50mm debelu , na bali 18 m2 za skoro 400 kn, ali mi je prodavac rekao da bi ipak u mom slucaju trebalo staviti kamenu vunu. Kakve bi kombinacije ja mogao umjesto toga napraviti ? da li mozda ima za kupiti ta alu folija samostalno pa da to nekako pricvrstim za kamenu vunu . Ili da stavi samo kamenu vunu i gotovo. I jel treba stititi podkonstrukciju i gips ploce ili samo jedno od toga ?
Lomi se možda radi vijaka s kojima ste spajali profile.
Nije normalno da se lomi.


Postavite ili gotovu kaširanu vunu s alu.
Ili kamenu pa kupite alu foliju posebno po m2
Postavite 5-10cm
Ako izolirate štititi če i podkonstrukciju.
ppart is offline  
Odgovori s citatom