Pogledaj jedan post
Old 30.07.2013., 21:49   #9284
Quote:
bedacha kaže: Pogledaj post
Iskreno i mi smo skloniji mišljenju da doktori negdje griješe jer ovo stvarno nema smisla samo ne znam gdje potražit drugo mišljenje tata je do daljnjega u bolnici tako da nikakve nalaze nemamo.
Čak sam zvala njegovog gastroenterologa kod kojeg je privatno išao pa mi je čovjek rekao da nema druge nego vjerovat kirurgu koji ga je otvorio

Kako ste vi došli do odgovora za tetku?

I jel mi može netko objasnit da li kod uznapredovalog tumora mogu svi nalazi biti uredu, u vodi u trbuhu samo mali broj malignih stanica i osoba se osjećat odlično?
Na zalost tesko da je uslijed tolike zahvacenosti,ascitesa i u njemu utvrdjenih malignih stanica stvar benigna Ovdje to nije samo misljenje kirurga koji ima vec ogromno iskustvo da kad vidi vec zna o cemu se radi, vec i patologa koji je obavio analzu punktata ascitesa. Tu na zalost vise dvojbe nema jer patolog je najmjerodavniji kad treba prosuditi o malignitetu.
Primarni tumor uopce ne mora biti velik,moze biti sasvim sitan da je promaknuo na gastroskopiji ili kolonoskopiji. S obzirom na godine i pojavnost te nacin kako se stvar prosirila,najvjerojatnije se radi o ca debelog crijeva i vjerojatno ce predloziti takvu kemoterapiju,ako ne uspiju ne dvojbeno utvrditi primarno mjesto.Koje sve markere su mu radili i kakvi su bili?
Nitko nije rezana gradja i nitko ne mora jednako odgovarati na bolest.Prosli tjedan sam pokopala tetu koja je prije tri godine dobila dijagnozu izrazito invazivnog ca dojke.Odbila je prihvatiti dijagnozu i odstranila ju je tek nakon godinu dana.Zalegla je radi limfedema ovo proljece,nije isla na zracenje (prvo odbila pa joj je bilo neizdrzivo tesko drzati ruku u potrebnoj poziciji), na xelodi do samog kraja, svi nalazi super,iako ja mislim da je imala metu na mozgu,jednostavno je okopnila i ugasila se...ima svakakvih prica
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 30.07.2013. at 21:59.
Ivanicapeca is offline