Pogledaj jedan post
Old 09.06.2009., 11:05   #16
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Hajde, lupit ću ti onako odokativno, iako to ne volim raditi: 145A će ti biti potpuno dovoljno za 2.5 i 3.25mm elektrodu, dakle za varove na materijalima debljine do cca. 4mm A deblje spojeve ionako moraš zabrusiti pod kutem i variti korijenski var i dalje popunjavati staze. Elektrode se kupuju obično po kutijama i plaćaju po Kg. Potraži elektrode Jadran ili Rutilen za materijale tvrdoće do cca 500N/mm2. Ove elektrode ti se lakše pale i spadaju u univerzalni tip elektroda. Elektrode drži što dulje u originalnom pakiranju, a kasnije na jako suhom mjestu. Nabavi si kvalitetnu masku sa prozirnim staklom za hvatanje iskri i kvalitetnim filterom, ne igraj se s očima kupujući jeftine kineze. Maska je po meni najvažniji dio opreme. Sretno u varenju i dobro došao u klub varilaca amatera (osobito onih nemetalske struke).
hmmm, kupio sam masku za 100kn, slicnu kakvu su imali tam di sam na praksu iso, neku slovensku, jel i te slovenske spadaju pod "kineske" ili ne?

za elektrode sam pito prodavaca, i isto tak mi je reko za te, jadran, i te sam uzo, 2mm

hehe, fala na dobrodoslici
fico.325 is offline  
Odgovori s citatom