Pogledaj jedan post
Old 21.10.2005., 11:22   #8
Thumbs down

Sve agencije su katastrofalno lose i samo zele pokupiti ogroman novac za nista. One samo smetaju u potrazi za nekretninom zato sto:
- stvaraju pomutnju jer sve prodaju iste stanove pa oglasa u burzi/butigi ima 20 puta vise nego nekretnina koje se prodaju
- namjerno podizu cijene nekretninama svojim orgomnim provizijama i nagovaranjem prodavatelja da povisi cijenu
- daju lazne oglase (nepostojeca nekretnina izmisljenih primamljivih karakteristika i koliko toliko prihvatljive cijene) kako bi te natjerali da ih zoves i onda ti kazu da je to neka greska ili da je prodano ili da je prodavatelj odustao (a u slijedecih 10 brojeva se ista nekretnina kao i dalje prodaje). U ovome prednjaci agencija London nekretnine, ali i druge agencije su je pocele kopirati. Kad ih nazoves u potrazi za takvom nekretninom ponude ti umjesto nje cijelu hrpu ogavnih rupetina po cijenama duplo vecim od stvarne vrijednosti.
- ignoriraju tvoje kriterije kod trazenja pa te vode na svakakva potpuno neodgovarajuca mjesta sto je cisto gubljenje vremena i dodatna zbrka
- ne znaju nikakve detalje o nekretnini (kao sve ce se to provjeriti ako sam zainteresiran, a kako cu znati jesam li zainteresiran kad ni osnovni podaci o vlasnistvu i povrsini cesto nisu poznati)
- ne garantiraju nikakvu pravnu sigurnost! Potpuno sam siguran da cu osobno u gruntovnici i na katastru puno kvalitetnije i sigurnije provjeriti vlasnicko stanje. Takodjer cu sam puno bolje sastaviti kupoprodajni ugovor ili cu sam angazirati odvjetnika sto ce me doci puno jeftinije, a biti ce neusporedivo pouzdanije.

Zakljucak je da pokusate izbjeci agencije ako je ikako moguce i kad kupujete i kad prodajete. Pogotovo ako prodajete jer tada u startu mozete spustiti cijenu za 3% koji bi isli agenciji, a kupac nece morati dati jos 3% tim lopovima (gamad - uglavnom bivsi shaneri). Dakle sa strane kupca to je 6% jeftinije, a prodavatelj dobija isti iznos, ali daleko povecava sansu za prodaju. Prodavatelj cak ni ne mora traziti posebnu pravnu sigurnost jer jednostavno ne pokrece prijenos vlasnistva dok ne dobije lovu i tu nema rizika, a cak i da ga ima agencije samo povecavaju rizik svojom nestrucnoscu i lopovlukom.

Odjebite agencije.
Aldebaran is offline  
Odgovori s citatom