Pogledaj jedan post
Old 09.07.2013., 22:20   #64
Pozdrav, razmišljam o otvaranju obrta i čitam te skupljam informacije, spremam se na razgovor kod knjigovođe da mi preporuči i pojasni neke informacije.
Zaposlen sam i namjeravam i dalje raditi u sadašnjoj firmi,
otvorio bih obrt (informatika, usluge, web )
- koji oblik obveze plaćanja obveza mi je povoljan?
Koji sve postoje i gdje to mogu pročitati? Čuo sam za paušal, dohodaš, dobitaš?? , koje su specifičnosti i pravila igre ? (Može i linkovi)
Ne namjeravam imati veliki promet na obrtu, ugovor o djelu ću prebaciti na obrt, adsense zaradu i tu i tamo koja usluga. Prve godine mi se čini da ne bih imao više od 15.000 kn prihoda.
S kojim iznosom poreza će me odrapiti porezna u prvoj godini?? Koje su mi još obveze na mjesečnoj bazi do prve prijave tj završetka prve poslovne godine.
Ohrabrite me malo ili me spriječite da ne napravim glupost u ovim teškim vremenima ako mislite da griješim.
Čitam na paušalu o priznatim troškovima može link ili pojašnjenje o postotcima??
Očekuju li se neke veće promjene u novom zakonu o obrtu?
Imam li pravo na neku pravnu ili savjetodavnu pomoć prije otvaranja obrta u komori ili županiji ??
S obzirom da sam zaposlen pretpostavljam da nemam pravo na nikakva sredstva za pokretanje posla.
mali_perica is offline  
Odgovori s citatom