Pogledaj jedan post
Old 17.08.2017., 13:46   #16
Quote:
WikiMaster kaže: Pogledaj post
Cijenjeni i uvaženi forumaši forum.hr-a,

dopustite mi, molim Vas, da Vas pitam za Vaše cijenjeno mišljenje u vezi jedne, meni vrlo bitne, teme. Naime, u Zagrebu u svojem vlasništvu imam 3 nekretnine, i jednu nekretninu na moru. To je ukupno 4 nekretnine u Hrvatskoj koje ja posjedujem. Pored navedenih nekretnina, na banci imam jako veliki novčani iznos. Spomenuti novčani iznos također planiram utrošiti u neku nekretninu, najvjerojatnije stan. Međutim, pošto smo svi svjesni masovnog iseljavanja stanovništa iz Hrvatske, kao i činjenice da će Hrvatska za 30-35 godina biti zemlja sa ekstremno malim brojem stanovništva, i to pretežito starijim od 65 godina, što će rezultirati izrazito drastičnim padom kupovne moći, za očekivati je da će cijene nekretnina doživjeti vrtoglavi pad. Stoga, mene zanima da li da gore navedene nekretnine koje imam u svojem vlasništvu, a posebice one koje posjedujem na teritoriju Zagreba, prodam i kupim nekoliko nekretnina u inozemstvu, po mogućnosti u Austriji, to jest, Beču, kao i da novčani iznos kojeg imam na banci također uložim u kupnju velikog stana u Austriji. Austrija je prosperitetna zemlja i očekuje je odlična budućnost, tako da tamo cijene nekretnina mogu samo rasti, a nikako ne padati. U obzir dolaze, dakako, i druge razvijene zemlje Europe, ali Austrija je nekako najbliža Hrvatskoj, a meni osobno je tim bliža što se savršeno služim njemačkim jezikom. Nastavno na navedeno, zanima me Vaš savjet: da li da nekretnine koje imam u Zagrebu i ostavim u Zagrebu, kao i da novčani iznos s banke također uložim u neki veliki stan u Zagrebu, ili da sve to što imam prodam i zajedno s ovim novcima s banke uložim u nekoliko nekretnina u Austriji? Ima li Zagreb što se tiče cijene nekretnina nekakvu budućnost, obzirom da je riječ o hrvatskoj metropoli? Što vi mislite?

Unaprijed hvala!
Da li je ta nekretnina na moru tipa u Dubrovniku?
Ako nije ja bi zamjenio 2 nekretnine u Zg-u + novcani iznos sa bankovnog racuna za neko atraktivno zemljiste u Dubrovniku i izgradio villu (velika potraznja).
__________________
"Real estate cannot be lost or stolen, nor can it be carried away. Purchased with common sense, paid for in full, and managed with reasonable care, it is about the safest investment in the world” – Croatia property
Nick Titanik is offline  
Odgovori s citatom