Pogledaj jedan post
Old 14.09.2009., 11:35   #76
Ko prvo: ovo što si opisala nije kućni miš. Ja muku mučim s njima desetljećima ali to su slatka stvorenja veličine maksimalno 5-6 cm. Ovo tvoje je štakor i time je važnije da ga se riješiš jer može prouzročiti veću štetu.

Ja imam posla s običnim miševima koji su fakat mali i slatki i teško mi ih je ubijati ali:
1) množe se da je to nevjerojatno, potamaniš jednu turu i nakon mjesec dana eto druge
2) sve je dobro dok ih samo čuješ ali kada počneš nalaziti izmet na radnim površinama pogotovo u kuhinji... ... to već ima veze sa zdravljem.

Dalje:
- izbaciti ih iz kuće nije rješenje jer će se hitnom poštom vratiti natrag unutra, čim su ušli znači da imaju neki otvoren put a nisu blesavi da se ne znaju vratiti natrag,
- kod otrova biraj onaj koji ih sasuši inače krepaju negdje u zidu il u stropu te strašno smrde,
- ukoliko znaš gdje ti kućom šeću postavi ljepilo na karton uza zid jer obično trče uza zid
- od trapula meni se najboljom pokazala ona neka mala plastična kojoj ne treba mamac već na sebi ima neku smjesu koja očito lući miris koji ih privlači (nažalost nije za štakore, zbog veličine).

Kućni ljubimci su kućni ljubimci ali kada u kući imaš nametnika koji ti može potencijalno ugroziti zdravlje... pa niti mačku valjda ne puštate da vam šeće kuhinjskim elementima, ulazi u ormare sa hranom ili gricka kruh?

Meni ovih dana uliješu stršljeni u kuću, ma kakva ljubav i razumijevanje, letim kućom s onim nekakvim Raidom u ruci i špricam ko Osvetnik.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!

Zadnje uređivanje NitkoPoseban : 14.09.2009. at 11:40.
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom