Pogledaj jedan post
Old 11.01.2010., 14:27   #68
Vip ugovor - raskid - tužba

Imala sam onaj vip-ov homebox (internet preko uređaja sa sim karticom) kad je tek izašao, tad sam tek navršila 18 god i bio mi je to prvi ugovor koji sam potpisala i naravno nisam imala pojma što potpisujem, čak sam i čitala ali nisam shvatila da je to na 24 mj i da se ne može raskinuti, i uzela sam to jer mi je kako bih je to rekla frajer na blagajni to uvalio...(samo da ja ne ispadnem glupa, branim se tim da sam bila mlada ) al uvalio mi je, pitala sam ga što to mene košta, on je rekao samo 1kn za uređaj, to je akcija, bla,bla, zamazao mi je oči...

Nakon toga, koristila sam to nekoliko mjeseci i plačala dok sam mogla, a kad nisam imala više novca nisam platila 1 ili 2 računa. Cijena je bila u ugovoru da se plača minimum 150kn (al je to bilo onda jako malo MB ograničen prijenos podataka,pa bi cijene izlazile preko 300kn, što ja isto onda nisam shvaćala i otišla bih par put na net i nabila ogroman račun).
Zvala sam ih u vip i tražila neku pomoć, zamjenu za nešto da ću im vratiti taj uređaj (koji sam dobila za 1kn i naravno ne vrijedi mi ništa), pitala sam ih da mi daju običnu karticu sim s brojem na ugovor neki i da ču plačati to 100-200kn mjesečno, samo da mi služi nekako jer internet trebam a preskup mi je, tako da bacam novce. I naravno da su rekli da ne može, ovo,ono,...

I ja sam onda skupljala novac za platiti taj dug + ono što su mi naplatili za raskid ugovora, oko 2000kn je bilo sve skupa. Ali za to vrijeme, 10 dana nakon tog za raskid ugovora, su mi poslali neko pismo preko nekog odvjetničkog ureda s cifrom od 3500kn kao kamate ili što već (ja to zovem utjerivanje dugova) i ja to nisam platila. I nakon toga mi više nije ništa došlo. Od toga je prošlo 3 godine ili više. očekujem i dalje neki poziv na sud iako se nadam da neće doći, što vi mislite? I hoću li se bar moći na sudu nekako izvući od toga, da platim samo račune (koje sam potrošila) i raskid ugovora, a ne te neke kamate? Ipak sam bila tek postala punoljetna, u srednjoj školi, nezaposlena, roditelji mi nisu radili, nisam imala pojma što potpisujem itd...
mrva88 is offline  
Odgovori s citatom