Pogledaj jedan post
Old 04.11.2010., 23:27   #1
Akupunktura: znanje ili sranje

Danas sam po preporuci nekih svojih kolega inženjera bio na akumpunkturi kod jednog lječnika opće medicine. http://www.tvrtke.com/medicinske-usl...000,D-522.aspx
Koji se bavi uz to i akumpunkturom. Nisam bio baš mnogo upućen o čemu se točno radi, osim da zabadaju iglice u neke dijelove tijela. I da te iglice djeluju na poboljšanje općeg stanja organizma. Ja sam inače išao zbog "crijevne kukobolje" A to vam je inače kada imate kronični ulcerozni colitis, pa vas svremena na vrijeme uhvati gadna bol u kukovima. Pokojna baka mi je imala oba umjetna kuka, pa sam se ja pobojao da je nisam naslijedio. Ali je reumatolog rekao da se ne radi o klasičnom propadanju zglobne čašice i glavice kuka, nego o vrlo specifičnoj upali koja je uzrokovana ulceroznim colitisem. I on mi je preporučio akumpunkturu, jer da se radi o vrlo rijetkim simptomima.
Nastojao sam se malo bolje informirati o tome i našao sam mnogo toga na internetu. Ali sam u ordinaciji imao jedno iznenađenje. Ja sam očekivao da će mi iglice zabadati negdje u nogu, a doktor ih je zabadao na nekoliko mjesta na uhu !?
Počeo mi je o tome govoriti cijele romane, ali je mene zanimalo samo čisto znanstveno stajalište. Ali od neke čiste znanosti nije bilo baš velikih riječi. Samo mi je rekao da mogu doći ubuduće sa uputnicm HZZO-a. Da će on popričati sa mojim specijalistom-gastroenterologom koji vodi moju bolest, a ona je eto zahvatila i kuk. Malo mi je sve to čudno. Kako jedna državna institucija može iskeširati nekom doktoru s iglicama 300 kuna po "seansi". I to "lijećenjem" uha, a da se izlijeći kuk. Baš me zanima što o tome misli pučanstvo na forumu.

Zadnje uređivanje krena : 04.11.2010. at 23:34.
krena is offline  
Odgovori s citatom