Pogledaj jedan post
Old 08.12.2010., 17:47   #43
Quote:
Sutra, 02 12 je 19 godina od obaranja AN 2 9A BOP. Zrakoplov je oboren iznad istočne Slavonije raketom sistema KUB koji je dovučen na taj dio ratišta da se onemoguči djelovanje "bojlerskoj avijaciji". U zrakoplovu su stradali piloti SZVO Mirko Vukusic i Marko Zivkovic te padobranci Rade Griva i Ante Plazibat.

Počivali u miru Božjem

Ja samo mogu reči
NAVIK ON ŽIVI KI ZGINE POŠTENO

Što ti je ironija sudbine. 1991, dakle prije 19 godina su Mirko Vukusic i Marko Zivkovic (u JRV su letjeli na MiG-ovima 29-dakle elita elite) uz pomoč ljudi iz SZVO uspjeli sa AN2 (stari poljoprivredni dvokrilac) napraviti precizno bombardiranje po noči-više puta, uz pomoč GPS-a koji je bio relativno nova tehnologija i priručno izrađenih "bojler" bombi koje nisu bile nikakva tehnologija nego čista kovačija, sve to u ratnim uvijetima dok je na sve strane oko njih gorilo.
Pazite ti ljudi su 1991 pokazali srednji prst Jugoslavenskom Ratnom Vazduhoplovstvu koje je imalo preko 300 operativnih letjelica, i Protuvazdušnoj odbrani koja je imala sisteme SA2, SA6, te bezbroj PA topova 20,30,40 mm , radare itd. U više navrata su protiv njih dizali Mig 29.
Na kraju su ih srušili kad su dovukli bateriju sistema KUB iz Srbije.
Morali su dovuči jeb**u bateriju KUB-a da bi skinuli stari dvokrilac sa neba!

To je dokaz da nije bitno ni kakve uvijete imaš ni kakvu tehniku, ni koliko je jak protivnik. Bitno je imati pamet i muda. A Vukušići Živkovič su imali i pamet i kojones de torro.

Sad zamislite kak bi izgledao HRZ danas da imamo dva čovjeka takvog kalibra na pravim mjestimma, a ne ulizice, kumove, pijance i nesposobne karijeriste koji rade po principu ne talasaj...


Teško je i danas opisati koliko je to što su oni napravili bilo sa jedne strane van pameti, a sa druge strane genijalno.

Inače jako malo ljudi zna da je Marku Živkoviču par mjeseci prije njega brat poginuo u Vukovaru.
Da markov brat Nikola je poginuo u Vukovaru. Koliko mi je poznato jos uvijek se vodi kao nestali. Trojicu (Marka, Plazibata i Grivu) sam poznavao. Kada je rat poceo i kada su nas nadlijetali avioni JNA, mislio sam da je i Marko sa njima. Saznao sam da je na nasoj strani tek kada je srusen njihov avion.

Da su Zivkovic i Vukusic ostali zivi, vjerojatno bi ih poslali u mirovinu, jer bi u HRZ-u smetali onima sto su cekali tko ce pobijediti kako bi se mogli prikljuciti pobjednickoj vojsci.
zulualpha is online now  
Odgovori s citatom