Pogledaj jedan post
Old 24.07.2014., 18:20   #75
Quote:
mala truba kaže: Pogledaj post
@ fulcrum

Kažeš Brazilu je to uspjelo. Bravo za njih. No nije mi jasno kako su onda prije 7-8 komada kupili 15 UH 60 L za 525 miliona dolara?! A prethodo su već imali onih nekoliko UH 60 B zbog zajedničke mirovne misije na granici sa Peruom i Ekvadorom.(rat iz 95')

Još mi je manje jasno kako je onda Sikorsky izgubio natječaj za 50 komada od francuza? Zbog jeftinoće?

http://www.defenseindustrydaily.com/...copters-04959/
Ne čitaš između redova. Niti ne čitaš sve što piše, a piše da je cijeli posao vrijedio oko 2,7 bn $, a što to znači? To najčešće znači da je u igri offset od 120-150%. VLADA SAD-a ne garantira i NE DAJE offset. Proizvođač sam može nešto napraviti po tom pitanju ali i ne mora.

Jednostavno Amerikanci možda nisu zadovoljili uvijete natječaja. Dali su svoju ponudu koja je i bila jeftinija (a možda i nije) i nisu prošli na natječaju.
Znaš, ja sam uvjeren da samo u Hrvatskoj se strateške investicije gledaju na način koja je jeftinija. Pa tako bi naša Vlada izgradila koridor kroz BiH samo zato što je jeftinije (hvala EU ovog puta jer su ih otkantali). Nitko ne gleda strateški interes.

Znaš koliko su NJemci platitili uništavanje svojih F-4 aviona? Oko 33 000€ po komadu. I zašto nam ga nisu poklonili kao što su rekli? Pa zato jer nama njihovi uvijeti su bili preskupi, a njima je bilo preskupo nam ga pokloniti s onim što ide uz to. Ljudi samo kod nas misle da je zanje badava. U Kini znaju da je jako skupo pa kradu tuđe.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom