Pogledaj jedan post
Old 15.11.2006., 23:59   #35
Lightbulb POZIV NA ZDRAV RAZUM

Halo ljudi pa da li među Vama ima roditelja? Po onome što vi pišete ili nema ili u kući imate klince koji su lumeni, mirni i ne ponašaju se kao djeca (čast izuzetcima koji su iznjeli otvoreno da nekad ipak podviknu na svoju djecu). Dajte sada svi stanite malo na loptu i dobro razmislite i sebi odgovorite na pitanje ili pobite tvrdnju "(Jesu li) I mene su moji zlostavljali ? " ovo postavljam na na razmatranje svakome od vas jer ja sam mišljenja da nema nikog kome roditelji nisu prijetili prutom ili nećim sličnim kad baba roge i ostali strašni likovi nisu imali učinka, a kad smo pretjerali u konačnici su svoju prijetnju morali obistiniti čisto da bi mi (djeca)vidjeli da negdje ipak postoje granice prihvatljivog i ne prihvatljivog ponašanja. To vam je isto kao kad dijete ide prema upaljenoj sijalici i ma koliko mi govorili da se odmakne i da će se opeći ono ne posustaje i što onda preostaje nakon sati i mnogobrojnih pokušaja pojašnjavanja ili ga pustiti da se dobro opeće ili mu dati po guzici, ali ne krvnički i životinjski, pa kad vidi da su naše prijetnje stvarne i razložne slijedeći put neće čekati da se ostvare. Barem je moje iskustvo takvo, a imam ga mislim dosta jer sam silom prilika morao odgajati mlađu sestru te sad svoja dva sina (5,5 god. i 2,5 god.).
Ljudi pa ako ukinemo onu stari izreku da je batina iz raja imati ćemo samo veće zlo, ali opet kažem ta batina smije zaboliti tek toliko da se vidi odn. osjeti granica koju ne bi trebali prelaziti, jer ona (sila) se kroz povijest pokazala kao nužno zlo ili po vaše conditio sine qua non ( nadam se da je dobro napisano).
Da znam da će sad neki reć " Sila silu rađa." ali ja sam pristaša onog prvog kao nužnog zla i krajnje mjere u odgoju djeteta .

Sad ono drugo što me jednako boli i dira na još otvorenu ranu, a to je da majke( čitaj: žene) nemaju hrabrosti prijaviti SILEĐIJE. Ma jeste li vi čitali moj post pod imenim direktor_1 koji se nalazi na početku ove teme, ako niste sažetak cijele priče je taj da je moja mama u 27 godina braka prijavila (ne)čovjeka nebrojeno mnogo puta, ali ni milicija ni policija,a boga ni itko drugi nije ništa poduzeo niti danas kad je konačno razvedena a zlostavljanje psihičko se nastavlja. Ljudi pa tu je problem jer se žene boje ne toliko izači u javnost sa svojim problemom nego da se ništa neće poduzeti i da nakon izlaska u javnost i nikakvih protumjera slijedi samo odmaza i veće batine i ništa više. Ovo treba riješiti ili će sve majke proći kao Ana Magaš u RH,a to pak nije fer.

Jedino ne dajem majkama za pravo kad kažu da se nisu razvele i otšle zbog djece, pa one nisu ni svjesne toga da smo upravi mi (djeca) ti koji najviše trpe (naravno uz njih) i pate, te kasnije imaju veće posljedice nego što bilo tko ko nije prošao torturu, ali mislim stvarno proživio to i osjetio, može i zamisliti.

Evo ovo je moje viđenje,a vi se još jednom zapitajte, mislim po načinu pisanja i vašem sadašnjem razmišljanju jesu li i vaši roditelji bili zlostavljači vas i ako jesu još vam nije kasno da ih tužite.
dir_1 is offline  
Odgovori s citatom