Pogledaj jedan post
Old 18.08.2017., 19:04   #98
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Kako to izgleda kad recimo osmogodišnjak zlostavlja odraslu osobu, dakle nekoga tko mu je fizički, intelektualno, socijalno (nastavi niz) superiorniji? Kako se to uopće može okarakterizirati kao nasilje? Nasilje (valjda) podrazumijeva ugrozu, a ja stvarno ne razumijem kako se mogu osjećati ugroženo od osmogodišnjaka koji je uz to moje vlastito dijete?
Tako da dijete tuče roditelje, pljuje roditelje, ne želi ići u školu niti pisati zadaću, ne želi, neće, ne želi, neće. Ne želi u vrtić, ne želi jesti, ne želi se tuširati, ne želi prati zube. Histerično želi samo ono što ono tada želi.

Quote:
Robert31 kaže: Pogledaj post
Pitam ja jutros mlađe dijete šta ga je više sjebalo..naš loš brak ili razvod. On mi je samo kratko odgovorio-ona pederčina (misleći na svog oca) .

Pa zašto si onda bio agresivan prema meni , nazivao me svakakvim imenima..pitam ja...
nemam pojima veli..bio sam ljut.
Jebiga. Ljutnja.

Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Dijete koje tjeraju na te stvari ne "stječe radne navike", nego uči da su pranje zuba, sport i učenje neugodne aktivnosti koje mora izvršavati da bi ugodio roditelju. U takvom načinu odgoja, kazna doista stvara vrlo neugodne osjećaje, a ako je riječ o malom djetetu to može ostaviti trajne posljedice. Vrlo negativne.

Postavljanje granica i pravila ponašanja je nešto sasvim deseto.
Ne, nego uči da se prati zube mora. I onda kada im se neće. A neće im se, vjeruj mi. Neće im se niti ići u školu, neće im se pisati zadaća, neće im se na trening, neće pa neće.
Nema riječi o ugodi roditelju, već o dobrobiti djeteta.
Pod disciplinom nisam mislila na iživljavanje. Kazna nije protiv djeteta, već za dijete.

Quote:
Loonie. kaže: Pogledaj post
Ti ovo, nadam se, ne misliš ozbiljno.
Mislim, itekako ozbiljno.
No, ja to zovem ljubavni šamar.
Šamar jer te volim, a ne jer te želim povrijediti i poniziti.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom