Pogledaj jedan post
Old 06.10.2017., 16:39   #4888
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Zapravo nije rekla ništa nova. Dobar je intervju, ali baš od spomenutog osnutka NOW koje su se u startu usrale od lezbijaka, feminizam kao pokret jest dosta isključiv. U posljednje vrijeme to se deklarativno mijenja, pa intersekcionalnost, pa ovoono, ali feminizam u kapitalizmu je frenetično zaljevanje vatrene stihije - čašom šampanjca.
edit: ali novinarčić je malo ko vrtićarac, jelda teta da sam u pravu, jelda, one su rekle, one su napisale, teta recite im...
ne znam.
iskreno, zadnjih sam se godina malo zasitila tom tematikom pa više nisam toliko u toku. onda kad jesam bila, da, nejednakosti u profesijama su se svodile na opresiju i patrijarhalnu indoktrinaciju. u nekom pop kulturnom smislu, imala je ida prester nedavno status na foru kak su curice pametne i pita se što se putem s njima desi. taj status mi je danima bio lajkan po fejsu.

tako da na neki način je rekla nešto novo jer se počelo reagirati da se vrijeđamo i osjećamo omalovaženo kad se spomenu biološke razlike, a ja nikako da skužim zašto jednakopravnost mora značiti istost i zašto je isticanje falingi jednih i drugih (češće ženskih) uvreda. buka je u komunikacijskom kanalu jer zapravo većina zainteresiranih za temu uopće ne shvaća da se feminizam ne može promatrati izolirano i odvojeno od društva u kojem egzistira, pa postoji čitava četa nekakvih internet muškaraca koja tako neobaviješteno gnoji okolo, dok se slažem s njom da je feminizam zamijenio dijalog s političkom korektnošču. i na kraju se samo prepiremo. zaključka nigdje na vidiku.

a da pritom svi skupa dok tako filozofiramo i češemo jaja, ne kužimo koliko smo privilegirani i koliko smo daleko dogurali ako nam se feminizam sveo na filozofiju.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom