Pogledaj jedan post
Old 26.06.2007., 23:28   #12
Quote:
polyhymnia kaže: Pogledaj post
ovakoc: moj je u raku, 3. kuća.
stoput sam pročitala razna tumačenja, ali nikako da ga dokučim, ništa od tog mi ne zvoni i uopće se ne prepoznajem

od aspekata stvarno ne znam, jedino što znam je da se opozicija s uranom smatra iscjeliteljskim aspektom.
Ovako, Chiron u Raku mogao bi doista znaciti, kao sto tu kaze, bolnu tocku na podrucju ljubavi, odnosno osjecaj da je osoba nedovoljno voljena, pazena i mazena, osobito u djetinjstvu. U podrucju doma i sigurnosti, odnosno u pojmu kod te osobe, kao da nesto nedostaje. Njen zadatak bio bi trazenje ispunjenja na toj razini, kroz ljubav i emocije na onom nivou koji je osobi potreban. No, postoji problem – odnos i izazavanje u okolini. Osim sto je treca kuca podrucje osvjestenje svojih misli i potreba, jednako tako je i podrucje razdjeljivanja sebe od svojih misli, ali i drugih od sebe. I, naravno, medjusobna interakcija sa neposrednom okolinom, osobama koje su nam bliske a na ciju prisutnost u nasem zivotu nismo imali direktnog utjecaja, prihvacanje i izmjenjivanje misljenja te gradnja vlastitih razmisljanja uz feedback od drugih. Kada se radi o stavovima i vizijama vezanim za dom, obitelj i brigu za druge, ljubav i suosjecanje, mozda postoji nacin razmisljanja i potrebe u pogledu ljubavi i majcinstva, koje na neki nacin ne odgovaraju razmisljanjima blize okoline, odnosno predstavljale bi u nekoj mjeri sukob, te time bivaju sprijecene od izrazavanja, objelodanjivanja, pa mozda cak bivaju potisnute i nepoznate od strane same individue. Kao sto pise, potrebno je shvatiti i bez straha sebi priznati da je svima pa tako i tebi potrebna ljubav i briga, i da zasluzujes jednako nesebicnu kao sto ju i dajes. Kako je treca kuca kuca osvjestenja, zadatak je osvjestiti svoje potrebe za ljubavlju, njeznoscu i sigurnoscu, a s obzirom da se radi o komunikaciji, druga stvar je predstaviti svoje stavove i zelje svojoj okolini.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom