Pogledaj jedan post
Old 17.06.2012., 23:28   #17
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Veze nastale iz prijateljstva su mi nešto lakše zamislive, ali onako poput dvoje ljudi koji cijelu večer provedu na istom partyju, ali se ugledaju tek kad svi ostali odu doma, pa skuže da će im udobnije biti zajedno provesti ostatak noći - a ne treba zanemariti ni manji trošak za zajednički taxi.
Ovo je baš otužno.Vidim ih oboje kako u taksiju plaču na putu prema ostatku te noći.

Quote:
U naslovu mi nedostaje treća opcija: "veza/brak iz računa"...
Pa ipak, i tu postoji jedan problem - takve su veze dugoročno stabilne i manje sklone burnim raskidima samo za one koji nikadnikad ne osjete u želudcu potrebu da nekome budu sve; samo za one koji ne vide ništa problematično u odrađivanju života od blagdana do blagdana, od jednoga dječjeg rođendana do drugog, od jedne partije tenisa s dečkima do druge, od jednog pilatesa s curkama do drugog...
Dakle, to je treća i finalna opcija. Ne zvuči baš zadovoljavajuće, jer mislim da su rijetki takvi koje opisuješ da im je opcija 3. prihvatljiva, poželjna i za njih, kao takve, dugoročno stabilna.

Obzirom da si i svemirske ljubavi eliminirao kao moguće na duže staze iz razloga što im svakako slijedi "moment triježnjenja" koji sa sobom nosi neizbježno razočarenje, postavlja se pitanje: postoji li, dakle, uopće dugoročna veza/brak koja može zadovoljiti aktere u istoj?
Paradisaea is offline  
Odgovori s citatom