Pogledaj jedan post
Old 26.05.2009., 11:31   #16
zastara zahtjeva za naknadu štete počinjena kaznenim dijelom

Počinjena mi je materijalna i nemterijalna štete za koju je odgovorna Republika Hrvatska. Policija i državno odvjetništvo nisu nakon moga zahtjeva za istragom pokrenuli istragu, odnosno jesu, samo su je označili pod DRŽAVNA TAJNA. Državno odvjetništvo pokušava srušiti tužbu zbog zastare, dok se ja pozivam na čl.377 ZOO. jerse radi o kaznenom dijelu. Na koji način mogu uvijeriti općinski sud da sam u pravu, i kada ga isti mora primjenjivati s obzirom da stoji u Rješenju županijskog suda slijedeće: "...Naime, tužitelj s pravom u žalbi upire na to da je sud prvog stupnja trebao ovaj prigovor ocijeniti i u smislu čl.377. ZOO-a, kojim je propisan rok zastare za potraživanje naknade štete uzrokovane krivičnim djelom, a s obzirom da je u dosadašnjem tijeku postupka utvrđeno da se radi o šteti prouzročenoj protupravnim radnjama pripadnika HV. Naime, ukoliko su postojale određene procesne smetnje zbog kojih ne bi bilo moguće provesti krivični postupak, parnični sud je ovlašten ispitati da li je šteta učinjena radnjama koje sadrže biće krivičnog djela....."

Zadnje uređivanje samobranitelj : 26.05.2009. at 11:52.
samobranitelj is offline  
Odgovori s citatom