Pogledaj jedan post
Old 07.06.2013., 11:24   #19
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Neke filozofske teorije su zanimljive, ali je činjenica da onaj ko je imao jako težak život, možda i kratak život i umro negdje ko zadnji bijednik, u nekoj nesreći, jadu i siromaštvu, ili je brutalno ubijen, zasigurno u času svoje smrti nije razmišljao kako je bio blagoslovljen svojim natalnim postavkama koje su mu date i da mu je u životu 'išlo', te da su mu iskustva 'životna energija.'
... nisam svoje mišljenje postavila kao nikakvu teoriju, osobito ne filozofsku, ne znam od kud si to zaključila. Samo sam napisala svoje mišljenje. To smijemo, zar ne? A kada sam napisala da nam svima "ide" u životu, pri tom sam mislila da nikomu ništa ne "stoji" jer je život kolanje životne energije i ono se događa, htjeli mi to i ne htjeli ... tako da je i čovjeku iz tvog primjera "išlo u životu", onako kako mu je natalom dano ...

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Slažem se da se život sastoji i od pozitivnih i od negativnih događaja, to je nekako prirodno stanje stvari u svemiru....međutim, činjenica je da svaki čovjek kad razmišlja o sebi i svom mjestu u svijetu, o svom životu, razmišlja u pozitivnom pravcu, odnosno čini sve da bi mu bilo dobro i da bi bio zadovoljan i sretan. Svatko želi da mu ide, i sumnjam da itko sam sebe svjesno gura u teška iskustva kako bi iz njih nešto naučio. Nije bit u tome da nam ide onako kako to natal traži, jer prvo, nisu sve stvari 100% određene, a drugo, natal služi kao putokaz kojim se možemo (ili ne moramo), služiti da poboljšamo kvalitetu života. Poanta je dakle da težimo životu gdje će ići glatko, a kad naiđemo na prepreke da ih znamo savladati, ili prihvatiti ukoliko su nesavladive. Zato služi astrologija, da nam olakša te naše životne borbe. A ne da poslušno klimamo glavom 'jer tako nalaže horoskop'....
... nisu svakoj osobi pozitivni događaji izvor sreće i zadovoljstva. Silovatelju, ubojici, kriminalcu sreću i zadovoljstvo stvara silovanje, ubojstvo i zločin. Takvim ljudima se "kvaliteta života" (prema njihovim kriterijima) nažalost poboljšava na takav način.

Ne znam za tebe, ja osobno ne težim onomu gdje će mi sve ići glatko već onomu gdje u životu mogu kao čovjek rasti (prema vlastitim kriterijima) pa su mi i životni izbori (tamo gdje mogu birati) takvi - biram teži put. Biram ga jer mi je to potrebno, jer time rastem kao osoba (dok god time nikomu drugom ne škodim.) Ali u sferi neosobnih planeta to ne uspjevam jer me uvijek savlada neka viša sila.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Drugi primjer, umjetnost i Neptun. Neptun je vanjska planeta. Slikar recimo može svjesno koristiti svoje Ribe i Neptuna tako što će završiti neku umjetničku školu (Ribe na vrhu 9k) i posvetiti se slikanju. On neće kako ti sugeriraš sjediti skrštenih ruku, osluškivati i posmatrati i na neki način i čekati na realizaciju Neptuna, jer to nije neka apstraktna viša sila koja nema svoj izraz u opljivom svijetu.
Sve vanjske planete se vrlo jasno i konkretno izražavaju u opipljivom i realnom svijetu. Samo ih je potrebno definirati.
... da, ali on neće umjetničku školu završiti svojim Neptunom, koristit će Sunce, Mjesec, Merkur, Veneru, Mars, a Neptun će ga "izvana" suptilno navesti da to bude baš ta škola (iz njegove simbolike). Nisam spominjala niti sjedenje, niti skrštene ruke ... otkud ti to? Niti sam napisala da je Neptun "asptraktna viša sila koja nema svoj izraz u opipljivom svijetu" ...

Ne moći utjecati na npr. Neptun znači ne moći se upisati u umjetničku školu baš sada, ovog trenutka, jer su sada upisi i samo zato što ću se dobro pripremiti i samo zbog toga što to ja baš sada želim (isključivo osobnim naporom). Ako je Neptun ili neka druga vanjska planeta "odredio" da će to biti za npr. 2 godine kada se napravi određeni aspekt na osobne planete i na taj njegova energija snažnije kanalizira "ka nama", tada će se to desiti s lakoćom. Ali ne jer smo mi to baš tada snažno htjeli (Sunce), već jer je Neptun ili neka druga vanjska planeta svoje prisustvo u našem natalu odlučio "materijalizirati".

Malo mi je plastičan primjer jer nemam puno vremena.

Zadnje uređivanje 12.kuća : 07.06.2013. at 12:38.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom