Pogledaj jedan post
Old 05.02.2006., 12:54   #17
Quote:
VILKO kaže:
Zavisi o bolestima i koliko dugo traje ...netko ima problem akutno i izlijeci se u roku 12-24 mjeseca....netko vuce probleme godinama u mojem slucaju vema ...veoma dugo...i problemi ostaju kronicno dozivotni , bolesnika se lijeci da se ponovo vrati u zajednicu i drustvo i da je samostalan i da razumije svoje probleme i da zivi sa njima.
Sami vidite da taj "pristup" nema baš najbolje rezultate, uvjeravanje kako "problema nema" je ujedno i stvaranje od ljudi još veće budale ... i ne kaže se uzalud "ako ne shvatiš uzrok umarat će te posljedice" pa smatram da su savjeti tipa "prehrana, aktivni život, druženje među pozitivnim ljudima i sl." u konačnici puno učinkovitiji nego bilo kakvi lijekovi i kojekakve psiho-terapije (uvjeravanja).

Quote:
VILKO kaže:
Druga stvar kod mene je komplicirano jer imam na top psihijatrickih problema i par drugih ozbiljnih bolestih, najtezi je 35 godina kronicni bolovi,dvije neuspjele kicmene operacije,asbestozis,Apnea i.t.d.:
A sto se tice doktora ona je jedna od vodecih u Australiji i na svijetu.
I ja sprovedem sa njom 1.5 sati svaka sest tjedna....i to od 1992.
Prvih 4 godina sam dolazio /putovao 800km/ svaka 2 tjedna....tako da nije problem sa specijalistom.Ona je jedna od posebno nadarenih osoba ,doktor opce prakse, psihajatris,psihologist,i sprovode koliko je potrebno vremena sa menom i suprugom.
Moje mišljenje je da je vaš najveći "problem" to što ne znate razmišljat svojom glavom (ili jednostavno ne želite ), i što se "klanjate" raznim doktorima kako prema nekakvim božanstvima .. i usprkos tome što godinama nemate neke vidjive rezultate.

Quote:
VILKO kaže:
Veoma cesto problemi pocinju u djetinjstvu i nastavljaju se dalje u zivotu...
dok ne pukne...a kada ce puknuti je pitanje koliko osoba podnasa i okolina i dogodjaji sta je prouzrokovalo....u mojem slucaju je bilo previse odgovornosti i anxiety cijeli zivot...i bio sam "workoholic"...cijeli zivot sam posvjetio raditi i predugo sati i vremena....i uvijek sam bio "sve mora biti najbolje i firma ili zeljezara/ ili musterija zadovoljna".
U pravu ste, moramo se prvo vratiti na razmišljanje kako smo se ponašali sami prema sebi pa tek onda možemo shvatiti kako se drugi ponašaju prema nama ... i da su greške najčešče u nama samima ... i u našim odlukama koje kroz cijeli život donašamo ... tu je INFORMIRANOST vrlo bitna.
Calimero2 is offline  
Odgovori s citatom