Tema: Podjele
Pogledaj jedan post
Old 22.09.2009., 18:34   #16
Quote:
~TamijA~ kaže: Pogledaj post
Islam je čist od naših ljudskih fitneluka...ali ima sufija koje slijede Allaha i Njegovog poslanika u stopu...zato se u isti koš ne trebaju bacati sve sufije...a što se tiče bin Baza je istina...čovjek još tvrdi da je zemlja ravna...po onom ajetu..."Mi smo zemlju ravnom učinio..." ali je prebukvalno svatio to...samo izdaje fetve...ne želi da sebi da malo prostora za izučavanje nauke ili odmora za samog sebe ta Islam je put sredine a ne pretjerivanja...
ipak ja bin Bazu nisam kompetentan išta prigovoriti...učenjak je...ja nisam ni blizu njegovog stepena imana...a za Abduvehaba stoji sve što sam već napisao...on je pristupio krvnički...ZAKON JE: "ZABRANJENO JE UBITI ONOGA KOJI IZGOVARA LAA-ILAA-HE-ILL-ALLAH MUHAMMED-U-RRESULULLAH a on je ubio...jest da je tada bilo dosta sufija koji su zalutali...ali
Tamija, vraćamo se na historiju, pronađi jasne historijske podatke o Abdulvehabu, pa se uvjeri koliko je on čist od toga. Imaš rad od doktora Ahmeda Smajlovića, r.h., na temu tekfira kod Abdulvehaba, prije rata je to radio, nije bio tada 'vehabija' na našim prostorima, uvjeri se sam kakvu je metodologiju imao Abdulvehab šte se tekfira i ubijanja muslimana tiče, dragi brate, ti nama pričaš pričice i svoja uvjerenje, bez ljutnje, znam da su te predrasude opkolile, sam kažeš da je ilm bitan, izučavaj, pa se sam uvjeri.
Što se tiče bin Baza, r.h., preselio je šejh, tako da nikako sada ne može to govoriti, vidiš, i tu su te predrasude i lakovjerno nasjedanje na tuđe priče, zavele. To što oni pričaju tebi, ne vjeruj dok sam ne ispitaš to bolje, dok ne pronađeš vjerodostojne dokaze za to.
Ta fetva bin Baza nije u s smislu da je Zemlja ravna, i to moraš sam pronaći, neću da ti išta dalje o tome govorim, istražuj. Ti, brate, nablati bin Baza, potvori ga, nesvjesno, pa onda kao da nećeš ništa da o njemu govoriš. Šejh bin Baz je čist od onih stvari što mu neprijatelji pripisuju, griješio je kao i svako, ali na način na koji ga opisuju, svakako da nije tako griješio.

Ne bacam u koš sve sufije, ima sufija koje jako volim i cijenim, ima sufija koji su mi bliski prijatelji, ali znaju osnove akide, to znaju.
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline