Tema: Hemoroidi
Pogledaj jedan post
Old 22.10.2011., 17:40   #2083
Quote:
vegga kaže: Pogledaj post
ja još nisam ništa riješila..ali namjeravam..još kad bi mi netko rekao dal je obavezna rektoskopija za fisuru i da li boli, koliko traje..toga se malo bojim....ili ides na stol uspavaju te i to je to...dream , ti ces mi najbolje reci.btw...ti si vec i zaboravila sve te muke, blago tebi...
Vegga, znaš da sam bila kod dva liječnika i nijedan nije tražio rektoskopiju, tako da nije nužna (po meni). Mislim da je tvoje pravo i da je odbiješ ako te zatraže, međutim, koliko sam ja upoznata s time, ne bi trebalo boljeti kad se radi čisto zbog prevencije.
No, s obzirom na fisuru... ja bih rekla da nije ugodan zahvat, jer mene je boljelo i nakon običnog pregleda. Iskreno, kad se sjetim intenziteta boli koji sam tada imala, nema šanse da bih otišla na rektoskopiju PRIJE operacije, jer nakon što anestezija popusti mislim da bih se valjala po podu od bolova. Išla bih POSLIJE operacije, kad bi to sve već zacijelilo ako bi kirurg inzistirao, jer tada ne bi ništa boljelo.
To ti govorim zato jer vidim da se bojiš i strah me da ne odustaneš od operacije nakon rektoskopije. Idi kasnije na to ako treba....

Vidim da se ovdje mnogi boje (Vegga i Korektorica to posebno ide vas dvije , kao i sve ostale koji mi se javljaju na pm), ali vjerujte mi, skinut ćete si ogroman teret s leđa i kvaliteta života će vam se drastično podići.
Svi smo se mi ovdje bojali, pa ja sam htjela pobjeći tik prije operacije doma , ali ako će vas taj strah i dalje paralizirati samo ćete sebi naškoditi.
Dobro Lesli kaže, nakon ovakvog iskustva nema više straha... da mi je ne znam što sad, pravac bolnica i to na vrijeme, nema više čekanja.....
Idite na zahvat (kakav god bio) i preporodit ćete se, ne samo fizički, nego i ono najvažnije - psihički.

p.s. Nisam zaboravila te muke (čisto sumnjam da ikad i hoću), ali sad gledam stvari iz drugog kuta. Nikome od nas nije bilo lako za vrijeme samog procesa oporavka, ali jednom je i to moralo završiti. A onda si slobodan od boli i shvatiš da se sve isplatilo.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom