Pogledaj jedan post
Old 16.04.2012., 21:49   #17
Quote:
vlosef2 kaže: Pogledaj post
Nalazi prije intervencije (rendgenska slika,gastroskopija i manometrija jednjaka su upucivali na ahalaziju a koliko sam razumio,manometrija je pokazala da je hipotenzivan donji svinkter jednjaka i neefektivna peristaltička aktivnost (sto je kao netipicno za ahalaziju).Nakon ucinjene disrupcije kardije (koja je ucinjena nakon zakljucka radiologa da se radi o ahalaziji) poboljsanja nije bilo,niti su nadjene druge bolesti (neuroloske,mikoloske..) koje bi bile uzrokom slabe peristaltike jednjaka.Nakon toga mi je prepisan lijek Reglan koji nije pomogao (cak odmogao jer su se jos ucestalije pojavila nocna preljevanja sadrzaja u dusnik) Na zadnjoj kontroli je preporuceno uzimanje kasaste hrane u vise manjih obroka i controloc po potrebi...i narucen za 18 mjeseci na kontorlu ???
Sto se tice upale pluca/bronha ... nakon jakog kaslja,otezanog disanja i temperature 4 dana otisao sam na hitnu i ustanovljen mi je respiratorni infekt i prepisan mi je azitromicin 500mg 1x1 3 dana..nakon cega su se simptomi povukli...sad jel to neovisno od ahalazije ili je vezano uz nju,odnosno ovaj kasalj,iskasljavanje sline i hrane tokom noci (napominjem da se to prije desavalo jednom mjesecno,pa tjedno..i zadnje vrijeme svakonocno)...
Nadam se da je sad malo jasnije... kao sto se nadam i nekom savjetu...hvala unaprijed ! :-)
Slučaj je svakako netipičan. Glavna osobina manometrijskog nalaza za ahalaziju jest odsutna ili inkompletna relaksacija DJS. Također tlak u mirovanju je obično povišen 30-40mmHg
normalan 10-20mmHg Te aprestaltika.
Tako da bez da nalaze prepišete /ili još bolje uslikate teško da ću vam moći nešto konkretno ili suvislo reći.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom