Pogledaj jedan post
Old 12.11.2012., 11:16   #1093
Quote:
Rhona123 kaže: Pogledaj post
Bok svima,
ja sam još u fazi čekanja nalaza, bit će kroz kojih tjedan dana gotovo. Na Martefarinu sam, 3 dnevno. PV mi je 0,83 i nikako da padne. U trudnoći sam imala i plućnu emboliju. I bebica je umrla Iako iščitavam ovu temu već dugo, molila bih savjet. Znam u globalu koje namirnice smijem jesti, koje ne, ali evo, molim da mi napišete kako vi planirate obroke, što ste dodatno ubacili, izbacili... Hvala na svakom savjetu!
Dobrodošla!
Žao mi je zbog bebe i embolije. Nadam se da si dobro, s obzirom na sve okolnosti.
Negdje na početku teme su linkovi na popise namirnica sa K vitaminom. To si printaj, pa prouči jer stvarno puno pomaže.
Kod prehrane i terapije je jako bitna ravnoteža i kontinuiranost. Možeš ti svaki dan pojesti npr. jednu jabuku, ali neka to onda bude dosljedno. Nije dobro varirati, npr. jedeš po jednu jabuku, pa jedan dan pojedeš kg jabuka, pa kg grožđa itd. Treba sve umjereno. Zelenjavu naravno izbjegavaš. Meni je bila zabranjena i bilo mi je teško zbog toga jer sam vegetarijanka.
Uhodaš se sa dozvoljenim namirnicama i ide to.

Sorry što nisam detaljnija, ali slabo se sjećam šta sam jela u tom periodu. Znam da sam imala užasne potrebe za svježim voćem i povrćem, pa sam kuhala kompote da baš ne pretjerujem sa svježim. Orašasti plodovi su dobrodošli. Provjeri vrijednosti suhog voća, ne sjećam se više šta ima k vitamina.

Slobodno piši i pitaj što god treba.
Puno te pozdravljam!
ditta is offline  
Odgovori s citatom