Pogledaj jedan post
Old 23.05.2004., 15:28   #12
Quote:
Barbie kaže:
Ne mogu se složiti jer stavljaš znak jednakosti između dva suprotna entiteta, a to nikako nije povijesno točno niti moralno prihvatljivo. Čak su i Nijemci bili šokirani okrutnošću i divljaštvom ustaških i četničkih zločina. Uostalom, molim pročitaj pažljivije uvodnu temu - ona je osvrt na veličanje i nadasve nekritički odnos prema Jure Francetiću koji se slavi kao heroj i čiji spomenik stoji netaknut u zemlji koja se deklarativno ograđuje od fašizma.
Koliko mi je poznato, Njemci su samo jednom prilikom streljali nekoliko stotina djece. Razlog, napad partizana na njihovu patrolu. Bilo je toga i u Hrvatskoj. Silovanja, ubojstva od strane Njemaca ili Talijana.

Partizani su po zločinima bilu u balkkanskom rangu ustaša ili četnika. Pobili su tisuće civila ili ratnih zarobljenika iz razno raznih razloga ili bez razloga.

Barbie, ili se drži kriterija ili se ostavi suđenja. Na ovo sam se osvrnuo jer se već dosadno ponavlja to suđenje Hrvatima po vrlo strogim kriterijima i pravdanje "drugih" razno raznim pristupima.

Evo ti jedne orginalne priče.
Partizani su u kući moje babe ispitivali zarobljenog njemačkog vojnika a nakon toga ga odnjeli i pokopali. Umirao par sati.
Ali važno je napomenuti da su ga šakama i nogama ubili antifašisti je li Barbie ?
Ber is offline