Pogledaj jedan post
Old 29.09.2009., 14:02   #8
Sorry, but..........Meni je bitno da one rade. Smještaj veliš. Pa mislin da san to dobro odradija. Napravija san im "boks" od betonskih blokova 15x2x0,80 m, iznutra obloženo stiroporom 3 cm debljine. Na dno san postavio žicu radi štetočina. Voda može slobodno prolaziti. Sve se inače nalazi u polju a zaštitu san napravija sam. Naime napravija san tendu 2,5 m visoku, 4 m široku a dužinu još nisan završio. Sve san prekrija zelenom prozračnom mrežom radi hlada i radi prozračnosti. Sad namjeravan nastaviti. Mislin napraviti limeni krov koliko radi zaštite toliko i da mi skuplja vodu jer neman vode u polju. Kod mene je ladno jedino kad puše bura pa nisan siguran ima li potrebe sve zatvarati nešto kao plastenik. Kad stavin gnoj (iman dobar stajski kravlji gnoj) stavin opet žicu radi zaštite pa onda slamu i karton. Tako san im cilo lito održava temperaturu, a pod tendom je bilo milina.Za misec dva mislin skinit mrežu opet radi sunca ovaj put radi suprotnog efekta. Za vrime onih "ekstremnih" hladnoća mislija san preko kartona dodati još jedan sloj slame ili nešto treće. Inače počeja san sa tri legla, barem tako tvrdi čovik koji mi ih je proda. Juče smo ih ponovo postavljali i sad zauzimaju 6 metera dužnih. Humus san odložija u jednu prostoriju i napravija promaju, nadan se da ću ga tako osušit. Danas je sv. Mihovil, zaštitnik mog grada a i naše drage policije. Zato svin policajcima koji ovo čitaju sretan praznik!!!
ajajas is offline  
Odgovori s citatom