Pogledaj jedan post
Old 05.02.2013., 14:52   #246
Quote:
heky kaže: Pogledaj post
hvala na ovome

Evo već 10ak dana svakodnevno koristimo sokovnik, i ne mogu reći da sam nezadovoljna sa Gorenjem, samo naravno - ne znam ima li boljih opcija za te pare Ili za malo više para
S obzirom da je za naš stil života stvarno ključno da bar ujutro popijemo po čašu "zdravlja", nadam se da se neću tako lako dati obeshrabriti Naravno,muž je sudjelovao u procesu prva dva puta, sad je to "moje", ali s obzirom i da malecki od 2.g obožava te sokiće, nije mi teško i mislim da je to navika koja će ostati..
Naravno, sviđa mi se ovaj huron/veravita jako, jako , međutim ne bih htjela uletjeti u ishitrenu kupovinu sa tako nečim - s obzirom da i ovi "obični" sokovnici odgovaraju našim potrebama... Količina "otpada" financijski ne igra neku ulogu, s obzirom da deda i baka uzgajaju svoje voće i povrće - tih par zimskih mjeseci kroz koje moramo kupovati voće nadoknaditi ćemo ljeti i na jesen.
Povodom toga, pitanje: Da li bi bilo izvedivo miksati zamrznuto voće/povrće (dobro, ne bi ga ubacila kao ciglu, možda poluotopjeno i sitno sjeckano?), tipa rajčice, šljive, bobica grožđa, ribizla, lisnatog povrća? To sve bih mogla na jesen pripremiti i smznuti u porcijama, pa zimi koristiti uz jabuke, naranče i ovo "zimsko" kupovno voće
p.s. danas sam ubacila i šaku nara (šipka) i preživio je sokovnik
Nema govora o ishitrenom kada pričamo o Hurom sokovniku. To je provjereno širom svijeta i svi ga vole. Dakle, ako osjetite potrebu za vrhunskim sokovnikom, to je to. I naravno ako financije dozvoljavaju.
Nisam nutricionista, ali siguran sam da je bolje cjediti svježe jer se zamrzavanjem sigurno gube neke hranjive vrijednosti. No, i smrznuto je sigurno dobro.
Sporovrteći sokovnik bi iscjedio odmrznuto, sitno nasjeckano ili bobičasto bez problema. Na žalost centrifugalni (pogotovo ovi jeftiniji) vam neće postići vrhunske rezultate. Kod tih sokovnika je čvrstoća namirnice dosta važna pa se bojim da bi se navedeno više razmrljalo negi ocjedilo. Naravno, svakako probajte. Možda čudno zvuči kada kažem jeftin, no kod sokovnika sve ispod 1000-1200 kn. spada u jeftine.
Najbolje vam je držati se toga što imate pa ako vam se sokovnik i sokovi učine kao važan dio vaše životne svakodnevnice, razbijte kasicu prasicu :-)
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom