Pogledaj jedan post
Old 25.01.2004., 14:03   #5
ja se s tim 'cudom' relativno uspjesno borim godinama, odnosno uspjevam ga drzati pod kontrolom. moj problem bilo je lice i vlasiste... iako su u 'definiciji' obicno spominju: lice, vlasiste, laktovi i koljena.

kod mene se problemi javljaju s vremena na vrijeme - ne mogu ih povezati ni s cim.

ono sto lijecnici obicno daju su oronazol sampon i oronazol krema.

osim toga ja koristim blage sampone koji nabavljam u apoteci, a koje sam otkrila sama; sto znaci da morate pokupovati vise-manje sve one skupe sampone koje tamo imaju, a koji su pogodni za takvo vlasiste. meni odgovaraju samo dva, svi ostali su mi 'prejaki': dercos za takvo vlasiste i dr. theiss (valjda se tako pise) sampon od nocurka.
eucerin, t-gel, i jos neki su mi 'prejaki'.

za lice mi je nekad odgovarala vichy-jeva 'adaptive' krema, a onda je ona mojoj kozi 'dosadila'. i ponovno sam vlastitim istrazivanjem otkrila collistarovu liniju za mjesovitu kozu i s njom sasvim dobro funkcioniram vec godinama.
kod vecih problema s licem (kojih nisam imala godinama) pomaze ispiranje lica cajem od lista bijelog sljeza.

uglavnom - ja ne smijem koristiti ni jedan obican sampon ili gel za tusiranje ili kremu za lice. ovo s gelovima za tusiranje je ispalo jako dobro - otkrila sam da najmanje problema imam ako koristim one suhe 'starinske' sapune i iako ni njih nije uvijek bas jednostavno nabaviti bas uzivam u njima, bas dobro mirisu

uglavnom, ocito se problem s tom 'seborejom' ne moze do kraja odstraniti, ali se sve moze jako dobro drzati pod kontrolom
valnea is offline  
Odgovori s citatom