Tema: Švedska
Pogledaj jedan post
Old 24.01.2012., 12:21   #817
Quote:
nienna kaže: Pogledaj post
Rinkeby & Tensta


Nije sve divno, krasno i bajno. Ima i Svedska svojih problema i nedostataka (dosta njih ) Prvo me razocarao faks :/ Sva sreca, upisala sam ga samo radi nacina dolaska (i ostanka) u Svedskoj te radi imena na papiru.
Nije da nema posla, ali ga nije ni lako naci ako nisi svedski drzavljanin...pogotovo u mojoj struci. Na kraju mi je pomogla cista sreca...tako to valjda ide.
Birokracija im je super dok sve stima, ako je nesto van uobicajenog oni se posve izgube
Ima tu puno sitnica Ja sam prva mislila, evo doci cu gore, ne bojim se rada, zelim raditi, znam engleski imam zavrsene skole pa valjda ce me netko primiti. Mmmm, na zalost, ne ide tako.
Nažalost to je zaista tako, i mnogi se razočaraju kada očekuju da će im se u slučaju problema izaći u susret i probati riješiti problem. Ako problem ne mogu riješiti po unaprijed naučenih nekoliko koraka otkantaju te i kažu da "tu više ništa ne mogu napraviti". Ne smatram da su zli ili pokvareni, ali definitivno im fali određene kolegijalnosti i uslužnosti. Jedna švedska firma mi je napravila sranje s naplatom kreditne kartice (označili su hotelu da mi odmah naplati boravak za koji sam imao samo rezervaciju i možda ga ne bih ni iskoristio). Kada sam poslao mail sa detaljnim objašnjenjem što se dogodilo i da sam na njihov stranici dao podatke kreditne kartice i da mi pokušaju pomoći, odjebali su me doslovno sa riječima "mi tu više ništa ne možemo, obratite se hotelu". Ni sorry, ni da se potrude imalo da izvide zašto se to dogodilo. I to nije prvi put, pošto sam zbog posla gore živio dvije godine imao sam dosta takvih situacija u bolnicama ili sa firmama za iznajmljivanje stanova. S kakvim god problemom došao, neće se nitko previše potruditi da ti pomogne.
Grupa Queen is offline  
Odgovori s citatom