Pogledaj jedan post
Old 06.04.2013., 22:36   #9843
Poštovani forumaši, lijep pozdrav svima, novi sam na forumu.
Forum čitam negdje oko 2-3 tjedna intenzivno.
Naime situacija je sljedeća: Krenuo sam u izgradnju centralnog grijanja na drva, točnije dogradnju-(postoji centralno na plin).
Vidim da ima dosta stručnih ljudi na forumu, posebno g. Ramzey stoga bih molio za savjet i potvrdu, znam da ste o svemu već pisali ali volio bih nekako bit siguran, a posebno u izbor kotla.

Naime po svemu do sad proučavanom moj izbor bio bi Bosch 2000b K32- 1 S/SW 62 (drva) - mislim da je nepotrebno pisati da su mi još na listi bili Viadrus U22 40,7 kw i Centrometal Ck Eko 35 Kw
Bio bi priključen na inox dimnjak fi200 visine 7m od izlaska iz kotla.
Ne planiram ugradnju spremnika topline, znaći jednostavno spajanje kotla sa onim što preporuča proizvođač (četveroputni ventil, sigurnosni ventil)
PITANJE : Dali će mi taj kotao biti dovoljan??
Grijat će se ukupno 200 kvadrata, 460 m kubnih , od toga cca 60 kvadrata donja etaža- debeli zidovi 70 cm, 50 kvadrata u gornjoj etaži zid 30 cm termožbuka sep i iznutra obloga zida knauf sa 5cm tervola, ostalih 90 kvadrata zidovi 30 također sa fasadom sep.
Plafon gornje etaže 50 kvadrata spušteni strop sa 20 cm tervola a 90 kvadrata samo deka-beton.
Stolarija je solidna drvena stara par godina, kuća je sjeverozapadna Hrvatska.
Cijenio bih znalce i one koji već imaju iskustva te ugrađen takav kotao da daju svoje mišljenje te da ako je moguće stupimo nekako u kontakt jer stvarno nebih volio fulat.
Konkretno niko od poznanika nema takav kotao pa da mi može dati kakav savjet. Jedni govore uzmi što jači, drugi drugačije a ja mislim da je iskustvo uz proračune mjerodavno. Plinski bojler koji je u sistemu centralnog je Vaillant VUW 28Kw - ne grije svih ovih 200 kvadrata, ali kad treba može bez problema.

Hvala Vam svima na dosad stečenom znanju
08nono is offline