Pogledaj jedan post
Old 11.12.2003., 09:31   #13
Quote:
sunshine kaže:
sorry nisam htjela

samo bilo bi dobro da ih na to naviknes (i ti Tija) jer doci ce vrijeme kada cete djecu morati poslati na ferije nekuda jer nece biti dobro za njih da su cijelo ljeto u gradu ili da odu samo s vama na dva tri tjedna i onda ce nastati problemi

i dobro je i za djecu i za vas da se ponekad malo odvojite
boravak kod bake i djeda moja djeca obozavaju
Slazem se s idejom navikavanja. MOja je curica 4,5 godine i bez problema ostaje kod baka. Cak puno puta odbije ici s nama i u soping, jer joj je to dosadno i trazi da je odvedemo baki. MOj si muz i ja puno puta priustimo otici nekuda i onda ju ostavimo bilo kod jedne, bilo kod druge bake. Ono sto kod nje najbolje pali, i to jos od kad je bila jaaako mala je: objasnimo joj, ispricamo i pobrojimo koliko dana nas nece biti. Kad je bila skroz mala, rekli smo joj da nas nece biti odredjeni broj noci, a kad se probudi dolazimo. Uzasno je vazno da ne lazete i ne smisljate neke izmisljotine. I jos vaznije, DRZATI SE DOGOVORA!!!
Ja sam s djetetom isla na more kad je imala sest mjeseci, a s devet je ostala prvi put prespavati kod moje mame, jer smo mi isli na novogodisnji tulum. Dijete se mora naviknuti i nemojte ga previse vezati za sebe. Vazno je da budu samostalni!
A, sto se tice Tijina slucaja, svaka cast baki!!! Klinci se ionako u takvim situacijama deru jer zele privuci paznju i pokazati da su nezadovoljni. A, necete si valjda dozvoliti da ih razmazite?

I, ako ostavite dijete negdje na spavanju a vi odete nekud samo za sebe, pa nemojte se pobogu osjecati krivima, to je sasvim normalno i u konacnici, cuva brak!!!
__________________
"…il peut y avoir de la honte d'être heureux tout seul."
Camus
Blueberry is offline  
Odgovori s citatom