Pogledaj jedan post
Old 04.02.2011., 10:39   #8
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
Ne ovo gore su samo posljedice onoga što se prije dešavalo. A psihijatrija sama po sebi ima od svih područja medicine najmanje ako i uopće ima rezultata. Priroda tih stvari uopće nema smisla kao takva u smislu tumačenja a kamoli lječenja, ili čak same analize ako joj se pristupa na takav način na koji ti to ovdje želiš. Kriva stvar, krivi način, krivi pristup, sve krivo. Halucinacije ne nastaju u mozgu, nego ih medicina kao takve kemijske promjene samo na takav način može tumačiti, jer su tamo promjene jedino vidljive kao takve, no to je samo manifestacija cijele jedne druge stvarnosti za koju sada nemam ni volje ni želje uopće to ići pokušati objasniti. Dakle halucinacija ne nastaje u mozgu. 1/1.
Jeli u to vjeruju svi ljudi iz tvoje stvarnosti?

Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Što to sve znači? Da mi praktički nikad zapravo ne vidimo ono što gledamo. Čudno zvuči, ali je tako. Naš vizualni doživljaj ne dolazi direktno iz oka, nego iz centra za vid. To je umjetna slika koju je mozak stvorio po svom nahođenju, a zasniva se pretežno na onome što gledamo. Nikad nije apsolutno točna. Uvijek je obojena našim razmišljanjima, osjećajima, situacijom itd.
Jeli bi to mogao biti onaj percepcijski tunel? Žuta boja ustvari nije žuta nego naš mozak tako tumači svjetlost određene valne duljine. Dakle mozak stvara sliku svijeta. Doduše ovdje skoro svi vidimo tu žutu boju, slažemo se (više manje) da je žuta. Ali ostale stvari? Kao što si rekao opis nekog događaja ili doživljaj osoba je svojstven svakoj osobi? Koliko umova koji promatraju svijet, toliko i različitih svjetova?

OT: ponekad kad bi išao spavati, a iz nekog razloga ne bi mogao zaspati, ili bi se trudio ne zaspati (ne pitajte zašto) bi čuo nekakva šaputanja, glasove, krckanje. Pročitao sam negdje da je dio mozga ušao u stanje sna dok je dio još budan (ne znam točne detalje) i onda dolazi do konkretno ovakvih manifestacija. Bitno je da nisu duhovi.
ljudoliki is offline  
Odgovori s citatom Received Warning