Tema: Za pomorce
Pogledaj jedan post
Old 02.03.2008., 00:19   #446
Quote:
niner.alpha kaže: Pogledaj post
...nemojte mi DonF dirat, bio co'ek svugdje i sve radio, iako je tek 78. godiste, vec je stari macak to - ovo je samo "best of" presjek njegove karijere, onako skromno, sto se doznalo od njega samog:

Zaboravio sam napisati da sam kratko vrijeme bio i na cruseru ali je to za pederčiće.Bio sam u Izraelu. Iako sam antisemitist. Radio sam već i za amere, iako sam rasist i nacionalast. U domovinskom ratu sam bio profiter pa ću biti i sada. I da, dobro znam gdje idem i za koga radim; Idem u IQ i radit ću za amere i "pomoći" im u osvarivanje "demokracije" u iraku. Moš' mislit. Baš me briga. vazno je da se zaradjuje i koristi ratno stanje. Ako treba koga ću i ukokat za dobru paru. Ja sam plaćenk u svakom pogledu. A da se ne lažemo, svi smo mi plaćenici, samo pitanje je cijene! I dosta. Drž se ti brodova i platformi o kojima pišeš.U zivotu sam plovio na cargu, na tankeru. Radio sam u kuwaitu i u nigeriji na platformi. Imao sam "obaveza" i u Juznoj Koreji i Peruu. Dakle nismo smo pickice kako to ti mislis. I to sto sam napisao je tocno. jednako je sa stajalista zaradjenog novca i (ne)oporezivanja. Ostalo nema veze. Dakle, brini se za sebe.


Ja sam se vratia prije par mjeseci i sljedecu subotu idem nazad. Mozda ti "hotel" poslovi tako i funkcioniraju, ali mi u makini netrebamo nista. dobijemo i uniforme i kombinezone i cipele i rukavice i sve sta nam triba.

Citam kako svi zelite na more i svi bi navigali.
Ja sam do lani naviga na Royalu i ne mogu se zaliti. Onda sam shvatio da mi triba para za kucu (odlucio san se da cu je napravit). Pa san krenija trazit bolji posao. I tako san otisa u irak prije 11 mjeseci. Na sjeveru iraka se radila tvornica i ja san isa ka inzenjer za postavljanje automatizacije. Te americke kompanije dole grade da te boli glava. I traze ljude i uzimaju bez pitanja. Ugovori su od pocetka do kraja (more biti 2 miseca i dvi godine), a dole si 3 miseca, pa 15 dana doma. Sve ti je placeno.


Moja placa je bila jaaaaako fina za nase prilike. Eto nakon 10 miseci san zaradija 180000e i kuca je krenula.

ije istina! Ja neznam gdje si ti bila ili to cula, ali ja sam na cruzerima bio nekoliko godina (Royal, Regent....) i nokada nisam morao placati za uniformu. Uvijek sam je dobio besplatno. Radio sam kao system manager iliti IT. Tako da zaista neznam o cemu pricas
.
Ma daj, 180 000 eura za 10 mjeseci!
Stvarno lijepo!
Mucaco is offline  
Odgovori s citatom