Pogledaj jedan post
Old 09.04.2011., 15:04   #14
Ma da,"Tihi Don" je predivna knjiga .Znam da je Šolohov "režimski " pisac,kao što je rekao Hroboatos,ali meni to ne smeta.Što se tiče "starinske" poetike u njegovim knjigama, ona je doduše starinska,ali jako lijepa i ne prelazi u sladunjavost.Ljubavna priča koja se provlači kroz roman je predivno napisana,opisi seoskog života,običaja,ratovi,sukobi i kroz sve to jedna moćna rijeka kao što je Don predstavlja okosnicu svega...

Mislim da bi trebalo pisce tiskati po kvaliteti napisanog,što me briga za njihove političke stavove...
@Hroboatos-čitala sam Leonova i Simonova,a potsjetio si me i na izvrsnu knjigu Sologuba "Sićušni zloduh",knjiga je prva liga i znala me nasmijati...
Nadodala bih da je tiskana i knjiga Ivana Bunjina prije desetak godina u biblioteci "Vrhovi svjetske književnosti",također jako dobra...
Doduše,ova tema je započeta kao tema o Solženjicinu i mi smo otišli malo izvan nje,trebalo bi otvoriti neku o ruskim piscima općenito,ali mi se čini da nema smisla,bojim se da ne bi bilo baš puno zainteresiranih
bonaem is offline  
Odgovori s citatom