Pogledaj jedan post
Old 12.02.2003., 17:10   #10
Quote:
Sandra October kaže:
Sjedi 5 za poznavanje hr atraktivnosti.
ali jedan 5 star gost ce se možda i zabavit jedan dan na paklenskim otocima i onda what? što mu nudiš u blizini te lokacije 7 dana? Pricam o :jelu, picu, zabavi, shoppingu, ...
A nedam se ja tako lako:

Klopa - jastog na zaru u restoranu povrh grada Hvara s pogledom na zalaz sunca nam pucinom.

Pice - sminkerski, ali in kafic Carpe Diem na kraju luke.

Kultura - hvarska tvrdjava.

...

Quote:
Sandra October kaže:
Pomozi mi. Stižu mi ovo ljeto 4 para i 11ero njihove pripadajuce djece. Traže vilu. Min 4 zvjezdice. U blizini nekakve sportske aktivnosti. U kuci je potrebna baby sitterica (za djecu od 9 mjeseci na gore) i domacica koja ujedno i kuha ili zaseban kuhar.

Dolaze naravno, autima. Tako da južna hr nije opcija obzirom na djecu i lošu cestu. More zbog djece treba biti blizu i da pozicija nije neka pustopoljina da imaju gdje izac i vani.

Budget ti je poprilican: ca 15000 € na tjedan.

De mi pliz nadi destinaciju za frendove.
U HR su kategorizirani hoteli, kampovi, apartmani i sobe. Vila s **** jednostavno ne postoji. Ali OK, neka to bude neka vila van kategorizacije. Problem je u tome sto je turisticka infrastruktura prilagodjena onakvim gostima kakvi uobicajeno dolaze. Ne znam da je mnogo gostiju koji traze domacicu/kuharicu i babysitericu. Ne kazem da ih nema, ali ne znam za njih. No to nije neki specifikum u HR, sumnjam da ces i na drugim odredistima gdje znacajni postotak gostiju nije iznimno dobrostojeci lako naci sto trazis.

Sto se tice sportskih aktivnosti, toga stvarno ima posvuda.

Da si trazila lux. restorane (Valsabion u Puli, Nautica u Dubrovniku) ili hotele (Vila Ursulla, Excelsior DU), to bi vec bila druga prica jer se takvi daju naci.

Lova:

Ako djecu racunam kao pola odrasle osobe, onda bi tvoje drustvo trosilo ~160 € po osobi i danu.
Cini mi se da ***** bungalow na Mauricijusu dodje nekih 250 € po osobi i danu. Sa doruckom. Puni pansion 350-400 €.
Turisti u HR trose 50-80 € po osobi i danu. Bez babysiterice.
Toliko da vidis da to nije neki enormni novac za toliko ljudi s takvim prohtjevima!
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline