Pogledaj jedan post
Old 20.06.2011., 12:39   #15
Quote:
violet_alice kaže: Pogledaj post
Da se razumjemo,ne pada mi napamet manično braniti LCHF,niti bi ga svakom savjetovala (osim onog,da bi svi trebali izbaciti bijeli šečer i brašno,i još neke industrijske proizvode,ugl. neke osnovne smjernice,koje su zapravo smjernice zdrave prehrane ).
potpis.

meni je zdravorazumski ne konzumirati ove proizvode, nema to veze ni s lchf ni s nijednom drugom dijetom/prehranom.

Quote:
Isto tako tvrdim da postoji mogučnost da zapravo sam imala pritajenu alergiju na gluten ili celijakiju ili nešta treće (pa da zbog glutena ili neke druge tvari koju sam izbacila iz jelovnika sam poboljšala zdr. stanje i kile).
nažalost, većina doktora u Hr će te samo blijedo pogledati pri spomenu glutena. neki dan me moj doktor pitao što je to.

odustala sam od toga da ga prosvijetlim i žicam pokoju uputnicu - jednostavno sam reducirala gluten na najmanju moguću mjeru jer mi je organizam dobro reagirao na takvu prehranu kad sam provodila takvu dijetu prije par mjeseci, eksperimentalno.

gluten je nažalost skriven svugdje - najlakše je izbaciti pšenicu, zob i sl., ali kako mu doskočiti drugdje?
koristi li se on u kupovnim tvrdim sirevima npr? kao aditiv?
to je najveći problem.

Quote:
Raspitala sam se kod nekih nutricionista u RL,oni se slažu sa ovakvim načinom prehrane,ne vide ništa problematično u tome,dok god se kontrolitraju nalazi krvi i sl. (ono što pišeš o ketoacidozi,i ketozi,meni je s njihove strane objašnjeno drugačije )
i moj endokrinolog se slaže s lchf.
iako ga ja baš ne pratim po ps-u

zadnjih tjedana uglavnom jedem slijedeće: (domaće) maslinovo, puter, (domaća) jaja, piletinu, krtu govedinu + juhu, miješano mljeveno, svo povrće (puno luka i češnjaka, tikvice, mrkvu, patlidžane, paradajz i krastavce - to mi je sad No.1), voće (grejp, trešnje, jagode, dinje), tvrde sireve, mozzarellu, jogurte i acidofilno mlijeko, lanene sjemenke, bademe i lješnjake...
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom