Pogledaj jedan post
Old 31.01.2008., 16:03   #77
Quote:
siniša kaže: Pogledaj post
markanm, ja sam bio u 7. gbr 1. pb. iz varaždina, mi smo bili na pravcu desno od mrkonjič grada . negdje uporedo sa nekom branom na rijeci vrbas. naš pravac je bio šumski bez mjesta koje bi ja upamtio . 7 . gbr je u toj operaciji imala velikih gubitaka usljed neprijateljskog otpora koji je 1 liniuj odlučno branio, a kao što možeš iz mog posta iščitat kasnije se povlaćio u neredu i manjim ili večim grupama prema banjaluci.

gledaj o jačini (stvarnoj) neka ti pomogne moj podatak od 8-15 ljudi u vodovima , satnija oko 50 , ranjeni i mrtvi do 25 (najviše ranjenih) . kada je bila ta akcija 10 mjesec 95. oko 40 zamolbi za raskid ugovora. puno je ljudi došlo sa selekciske obuke tu noć . mahom su oni i ginuli .
o nekim stvarima neću da prićam, zašto nigdje ne spominjem zar........ , dezertere kojih je bilo i još ...



ako bolje proćitaš ni rep ni glava nisu potrebni jer je uglavnom svaka akcija bila za sebe, a u istinitost svega što se meni događalo možeš provijerit istražujući sve operacije kojima je sudjelovala 7. gbr 1 pb, ali pričaj sa čovijekom sa što manje razine .

navodio sam "moja satnija" iz razloga što zaista u tom vremenu nismo bili svi skupa nego uvijek malo dalje satnija od satnije a sretali smo se samo kod izmjena na položajima,
tek poslje u bazi za vrjeme dok nismo bili na terenu smo se malo bolje upoznali,
znaš kad ideš u birtiju najbolje se upoznaš.
neznam zašto ti se čine moji navodi nevjerojatni , ako si bio u borbi onda je još manje jasno , ali proući 7. gbr i unutar 1 pb . a zašto ne navodim satniju imam svoj razlog koji nije vezan uz ovu problematiku.
eto istraži pačemo opet razgovarat.
Pitao sam te jel 2. gb , i ti kazes jest , HV? A 2. gb nije bila dole tada.
A o 7. gb nije bilo ni riječi.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom