Pogledaj jedan post
Old 10.08.2011., 23:32   #53
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Tebi se stvarno čovjek koje ne radi posao za koji je plaćen od svih nas čini super?

Da pojasnim. Profesori na fakultetu imaju dosta malu satnicu predavanja, jer se od njih očekuje da se bave znanstvenim radom. Dakle, ne objavljivanjem popularnih knjiga i članaka, već znanstvenim radom. A oko toga Srića kaže:

Doktor Velimir Srića s Ekonomskog fakulteta kaže:

- Otkako sam prije deset godina izabran za redovitog profesora, više nemam potrebu objavljivati jer to traži energiju i vrijeme. Napisao sam 50 knjiga i 250 članaka, a redovito sudjelujem na konferencijama. Danas ljudi pišu kako bi ih zapazili i pozvali da govore na konferenciji. Meni to ne treba, mene zovu ionako – samouvjeren je Srića.


http://globus.jutarnji.hr/hrvatska/d...osti?onepage=1

Da je ovo rekao u bilo kojoj zapadnoj državi - izletio bi s državnog faksa. Ili bi barem trebao pristojno vratiti pola plaće, koliko dobiva za znanstveni rad. Upravo ono što po vlastitoj izjavi ne radi, a za što ga plaćamo. Jer nije na visokoj školi da je njegov posao predavanje - na faksu je gdje mu je veliki dio posla znanost, a koji rad se upravo iskazuje objavom kvalitetnih znanstvenih članaka.
Ako covjek stvarno ne objavljuje onda se na tome treba proraditi...bilo je isto prije nekoliko mjeseci clanak u jutarnjem da velika vecina mojih profesora (PFZG) nije od devedesetih nista objavila pa izgleda da je to problem na razini sveucilista...ovaj je barem i medjunarodno priznat...kod mene mimo Kregara, Turkovicke i jos par profesora nitko ne radi svoj posao kako spada...

Al opet...ako mu je to najveci grijeh....za mene je super
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom