Pogledaj jedan post
Old 05.05.2014., 08:23   #95
Quote:
vjecno nadrkan kaže: Pogledaj post
Sve što piše na internetu je točno? Jesli li ti iz Zagreba? Jesi li ikada koristio taj genijalni javni prijevoz?

Meni je jasno da to može misliti netko tko ima 2 stanice tramvajem do posla, ali ja sam se godinama vozio tim busevima i tramvajima i ne, nikako ne mogu reći da je javni prijevoz dobar. Ako nisi na glavnoj tramvajskoj "štrasi", najebo si. Pokušaj iz bilo kojeg dijela grada putovat na Žitnjak svaki dan javnim prijevozom. Probaj živjet u Španskom pa naći posao u Dubravi (15 km udaljenost i skoro sat i pol vožnje u jednom smjeru). Sesvete - Trg je isto 15 km, a čini se kao dvije svjetlosne godine...
Ja sam rođen u Zagrebu, ali sam zbog posla živio na tri kontinenta, bio u barem 50-60 velikih gradova širom svijeta pa mogu uspoređivati. Dakle Zagreb ima odličnu mrežu javnog projevoza, nove i klimatizirane tramvaje, nove autobuse, odličan prigradski novi vlak. Ostali veliki gradovi imaju također OK javni prijevoz, međugradski autobusni promet je također izvrstan, prigradski vlakovi isto tako, otoci odlično povezani sa modernim brodovima i trajektima.

Konkretno, od Španskog do Dubrave ima odličan prigradski vlak čiji je vozni red namijenjen baš radnicima, Sesvete je već drugi grad, ali isto odlično povezan progradskim vlakom sa centrom Zagrebom (jer glavni kolodvor je baš u centru). Ako nisi na glavnoj tramvanskoj „štrasi“ onda si sigurno blizu nekog autobusa ili vlaka.

Pa ako imaš 15 km do posla trebati će ti dosta vremena u bilo kojem gradu na svijetu, nije tu Zagreb iznimka. Tu u Hrvatskoj su neki ljudi vječno nezadovoljni sa svime (pogledaj svoj nick), pa da se izumi i teleportacija u javnom prijevozu, opet bi gunđali.
Banana10 is offline