Pogledaj jedan post
Old 14.07.2015., 04:00   #34
Quote:
istin kaže: Pogledaj post
prvenstveno se hrvat pisao hr'bat, ne postoji nikakvo o iza h, moj mađraizirani prijatelju i zanesenjaku
A gdje se to pisalo hr'bat? Nađi mi jedan jedini zapis hrvatskog imena u zadnjih 1700 godina gdje se piše hr'bat?
Uopće gdje se piše 'b' u hrvatskom imenu? Isključivo na bizantskom latinskom, ali to 'b' se čita 'v'. To nije b, to je v, blentone jedan blentavi. I oni pišu Chrobates, to znači: Hrovati.
To je verzija najstarijeg Horoati, iz čega starije Horvati prema sjeveru ili Hrovati prema jugu. Radi se o izgovoru samoglasnika kao kraćih ili dužih ispred i iza 'r', iz čega kraćenje u jednom ili drugom slogu, ovisno o području i izgovoru, naglasku, jeziku.

Quote:
istin kaže: Pogledaj post
e sad odi tražit svoje korjene u iranu, s kojima genetički nemaš nikakve veze, ni jezične, ni kulturne.
E moj Deretiću... tvoje maštarije ću čitati samo ako hoću da se cinično nasmijem
Pa ti si Deretić, sudeći po napisanom. Iranska teorija ne traži korijene Hrvata u Iranu, nego među Indo-Irancima, ako ti to išta znači, to je makro jezična skupina, koja je bila rasprostranjenija na sjeveru Azije nego u Iranu. Po jezičnoj liniji se korijen imena traži i južno u Iranu, ali to je etimološka potraga, a ne teorija o narodu ili genima. Po tvojoj logici bi mi danas kao Indo-Europljani po jeziku trebali tražiti korijene u Indiji?

Budala je polunačitana pa zloupotrebljava teoriju. Glupan je nenačitan pa ismijava teoriju. Budalu se može usmjeriti s malo truda, npr. da pročita sve i s razumijevanjem. Glupanu nema pomoći.
karlo r is offline  
Odgovori s citatom