Pogledaj jedan post
Old 24.03.2016., 17:34   #14
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
autorice - što je problem u tvojem odnosu s njegovom bivšom suprugom? upoznale ste se, razgovarale...?

inače, rekla bih da uglavnom vlada zlatna sredina - bivša & sadašnja supruga imaju korektan odnos, zapravo rijetko komuniciraju i to je to. rijetke su situacije gdje se ljudi krvavo kolju gdje stignu ili gdje su bivša i sadašnja najbolje frendice (ovo se dogodi u valjda 1% slučajeva). ne bih upirala prstom u bivše supruge - problematičnih drugih, trećih... supruga koliko ti srce želi.

moja majka & pomajka imaju okej odnos. kad se vide, proćaskaju & nastave dalje. ne druže se jer nemaju dodirnih točaka i jer svaka vodi svoj život, mi klinci smo odrasli pa nema potrebe za nekom boljom komunikacijom. i kada smo bili manji... komunicirale su zapravo jako malo. uvijek je to bilo civilizirano i korektno, ali ništa više od toga.



primjetila sam da do konflikta uglavnom dolazi oko djece - majka osjeća kao da pomajka pokušava zauzeti njeno mjesto, ubacuje se u poziciju nove majke, ne prihvaća pomajku kao dio familije i slično; s druge strane... pomajka, umjesto da gradi vlastiti odnos s djecom, zapravo pokušava imitirati odnos kakvog djeca imaju s majkom. kvalitetne komunikacije nema & to je plodno tlo za kaos.

Xanthe - kako god da okreneš, vraćamo se na papčinu od tvojeg bivšeg. nije u redu od druge supruge, nikako... ali gledaj... ako ju nije stjerao u 3PM na licu mjesta, problem je u njemu: da joj je postavio granice, ne bi se nikada ni usudila dati mu takav ultimatum.
Znamo se ali nemamo nikakav odnos osim njenog "odnosa" prema meni kroz par vrlo ružnih poruka na koje nisam nikad odgovarala. Nisam htjela uvlačiti se u priču bez kraja, ali ni p od poštovanja prema meni. Ono što je ironija- ja smirujem njenog bivšeg-svog sadašnjeg kada želi napraviti scenu nakon ispada koje budu dno dna. Djeca-manipulacija djecom i pokušavanje okretanja protiv mene-još su mali, osnovna škola. Ono što ja nikako ne želim niti pokušavam glumiti mamu-to nema smisla, vrhunac našeg odnosa može biti valjda neka prijateljska osnova ako ikad dođe do nje jer mama sabotira koliko može. Na meni je da se potrudim ostati normalna prema njima.Dno dna je bio obiteljsko okupljanje gdje djeca nisu smjela biti uz tatu jer sam ja uz njega te vikanje bivše i njene mame da se maknu od "kurve". Djeca se ponašaju prirodno i ne vide neprijatelja u meni ali utjecaj mame je naravno prevelik.
Divota
Lapis Lazuli1 is offline  
Odgovori s citatom