Pogledaj jedan post
Old 04.09.2012., 17:42   #382
Plačanje alimentacije nakon prekida/završetka redovnog školovanja???

"Članak 210.
(1) Dijete koje se redovito školuje roditelji su dužni uzdržavati i nakon punoljetnosti.
(2) Punoljetno dijete koje je završilo školovanje, a ne može se zaposliti roditelji su dužni uzdržavati godinu dana nakon školovanja.
(3) Punoljetno dijete koje zbog bolesti, mentalnog ili tjelesnog oštećenja nije sposobno za rad, roditelji su dužni uzdržavati dok ta nesposobnost traje."

Završio sam srednju školu i upisao fakultet kao redoviti studet. Znači imam pravo tijekom cijelog redovitog školovanja na alimentaciju, te nakon završetka ukoliko ne nađem posao. Zanima me da li imam pravo i godinu nakon prekida školovanja??? Upisao sam 1.g. fakulteta kao redoviti student i 15.10.2012. gubim ta prava, da li ja imam pravo još jednu godinu na alimentaciju, jer završetak školovanja nije definiran kao uspješan završetak ili diploma i sl.???
Zakon ne definira točno riječ završetak, te ja ne vidim razlog da u taj završetak ne spada i prekid školovanja...jer ako bi recimo studirao 5g, on bi morao plačati 5+1, ako ne nađem posao, a ovako je 1+1...
ghostrider666 is offline  
Odgovori s citatom